Niebezpieczny krok

Slightly dangerous
romans
Wanda

Inne wydania

Różni ich wszystko. Christine Derrick i Wulfrick Bedwyn to dwa przeciwieństwa: ona żywiołowa i bezpośrednia, on chłodny i wyniosły. Lecz oboje czują, że nieodparta namiętność pcha ich ku sobie. Rozkwitające uczucie może jednak zniszczyć niegodna propozycja złożona przez Wulfricka. Co będzie musiał uczynić, żeby odzyskać utraconą miłość?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ziraelka | 2014-04-05

Jeden z najlepszych romansów historycznych!
To swego rodzaju romansowa wersja "Dumy i uprzedzenia". Bohaterowie zakochują się w sobie wbrew całemu światu i wbrew samym sobie. Wulfric i Christina to wspaniale wykreowane postaci. Połączyło ich niespodziewane uczucie, a rozdzieliły jego książęca duma (i niefortunna propozycja) i jej osobiste uprzedzenia (i wcześniejsze małżeńskie doświadczenia). Oświadczyny księcia bardzo mocno przywołują na myśl oświadczyny Pana Darcy'ego.
Książka jest wciągająca, wzruszająca i pełna wdzięku. Polecam bardzo!

Martoonia | 2013-11-19

szkoda, że ostatnia książka z cyklu, chętnie przeczytałabym kolejne historie rodziny Bedwynów, polecam, wciągająca i z humorem :)

Klaudia95 | 2015-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2015

Mary Balogh obok Amandy Quick jest jedną z najbardziej popularnych gwiazd romansu historycznego. I jest to oczywiście szczerą prawdą.
Ósmy tom cyklu o Bedwynach pt " Niebezpieczny krok"
Wulfric Bedwyn to wyniosły i chłodny mężczyzna o wysokiej pozycji w towarzystwie. Jest też samotny, jego rodzeństwo pozakładało już rodziny a on sam spędza czas w Lindsey Hall. Pod wpływem impulsu i osamotnienia podejmuje decyzję o przyjęciu zaproszenia baronowej Renable.
Tam oczywiście poznaje Christine Derrick.
Christine Derrick jest 29- letnia kobieta, wdowa od pięciu lat po śmierci jej męża Oscara. W towarzystwie zawsze popełnia jakąś gafę, ale zostaje jej to wybaczone. Jest żywiołowa i bezpośrednia, czyli jest totalnym przeciwieństwem księcia Bewscatle.
Wbrew wszelkiemu rozsądkowi Christine i Wulfrick zakochują się w sobie. Kiedy Wulf proponuje jej by została jego kochanką, ona odmawia. Potem składa jej propozycję małżeństwa - ona też odmawia.
Czy Wulf udowodni Christine że jest mężczyzną ...

Karolina | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Jestem zawiedziona, choć może to za mocne słowo, bo aż takiej tragedii nie było. Jednak nie przypadła mi do gustu. Główna bohaterka Christine Derrick i jej absurdalne zachowanie, tak mnie irytowało, że po trzydziestej stronie myślałam, że nie dobrnę do końca! Te ich ciągłe "przypadkowe" spotkania! Po dwóch spacerach "Zastanawiam się jakby to było z nią w łóżku". A po tygodniu wielka miłość. Nonsens! Jeżeli chodzi o język nie mam nic do zarzucenia, widać, że Pani Mary Balogh ma duży warsztat pisarski, jednak wszystko inne nie porywa. Dopiero akcja rozkręca się dobrze po połowie, o ile można to nazwać "rozkręca się" bo zbytnio nie ma co się tu rozkręcać. Romans ma być lekkim czytadłem, tutaj jest tylko absurd, przewidywalność i niedorzeczność.

Ziraelka | 2012-11-21

Jeden z najlepszych romansów historycznych!
Książka jest wciągająca, wzruszająca i pełna wdzięku. Polecam bardzo!

eve | 2015-01-24

No i wreszcie sam książę wpada w szpony miłości. Wydawałoby się, że ten odpowiedzialny ale za razem zimny i surowy człowiek nie odważy się zaryzykować odsłonić się przed jakąkolwiek kobietą. Wiele rzazy podczas czytania całej serii Bedwynów spotykamy się z informacją że książę w sprawie sukcesji swojego tytułu i majątku liczy na swych braci. Wulf tak jak całe jego rodzeństwo w sprawach wyboru partnerki kieruje się sercem a jego rodzina wiernie mu kibicuje. Spotyka kobietę która jest taka inna niż wszystkie damy spotykane na salonach. Jednak jest to kobieta dobrze urodzona z wielkim pokładem humoru i miłości dla drugiego człowieka. Szczegóły historii przeczytacie w książce - polecam bo są również momenty pełne humoru.

Kasia W-ka | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Przeczytałam całą sagę o Bedwynach od początku i jestem nią urzeczona jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Ta seria to kwintesencja romansu historycznego. Można mówić wiele o historiach, przygodach, rozterkach, humorze głównych bohaterów, ale nic nie jest w stanie zastąpić przeżyć związanych z czytaniem całej serii (najlepiej w kolejności). Opisy treść przenosi cię w przepiękny świat miłości, czułości, zrozumienia, oczarowania,przeciwności losu,wrogości, nienawiści.To świat, w którym chciałaby, a może i chciałby, się znaleźć,każda lub każdy miłośnik Romansów historycznych.
NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM!!!!!!!!

myfascinatingbooks | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

To już 8 część w mojej ulubionej serii autorstwa Mary Balogh. "Niebezpieczny krok" to romans historyczny na najwyższym poziomie i zdecydowanie najlepsza książka w całym cyklu. Bardzo podobał mi się humor sytuacyjny - czytając "Niebezpieczny krok" śmiałam się nie raz. Na szczególną uwagę zasługują także świetne dialogi między głównymi bohaterami, a także niesamowity opis wewnętrznych rozterek księcia Wulfrica, który niczym pan Darcy z "Dumy i uprzedzenia" nie może się zdecydować, czy kocha czy nie cierpi swojej wybranki. Polecam każdemu!!

Dominique | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

W końcu dobiegła końca moja przygoda z serią o Bedwynach. Książka dość dobra, fabuła ciekawa tak, jak i bohaterowie. Chyba najciekawsza część obok pierwszej. Po drugiej części, ta rodzina raczej nie przypadła mi do gustu, lecz trochę zmieniłam o nich zdanie. Para Christine i książę Bewcastle cudowna! Jak on ją kochał, to szok. Książka na pewno warta przeczytania. Pewnie będę trochę tęsknić za Bedwynami, ale wszystko się kiedyś kończy. Miło spędziłam z nimi czas i polecam.

Aurill | 2013-11-04

Moja ulubiona z cyklu o Bedwynach.
Pani Derrick jest urocza, wesoła i wcale się nie dziwię, że wszyscy za nią szaleją. Nawet sam książe Bewcastle. Na pozór do siebie zupełnie nie pasują lecz Wulfric szybko przekonuje się, że Christine wprowadza w jego życie nie tylko chaos, lecz także radość, szczęście i miłość. Jednakże sama Christina obawia się związku z księciem. Polecam!