Niebezpieczny krok

Slightly dangerous
romans
Wanda

Inne wydania

Różni ich wszystko. Christine Derrick i Wulfrick Bedwyn to dwa przeciwieństwa: ona żywiołowa i bezpośrednia, on chłodny i wyniosły. Lecz oboje czują, że nieodparta namiętność pcha ich ku sobie. Rozkwitające uczucie może jednak zniszczyć niegodna propozycja złożona przez Wulfricka. Co będzie musiał uczynić, żeby odzyskać utraconą miłość?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kaktusowaona71 | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Romans nie powalił mnie na kolana. Niczego mi też nie urwało. W wielu miejscach akcja okazała się żenujaco nudna i schematyczna, a po oczach biło wodolejstwo w celu nabijania licznika stron.Nie raz i nie dwa zastanawiałam się, skąd tak wysoka ocena na LC, skoro tyle o niebo lepszych książek lądowało tu ze średnią ledwie koło sześciu gwiazdek. Bohaterowie.. coż... mocno przerysowani i mało realistyczni mało przekonywujący i mało sympatyczni. Christine przesłodzona i wyidealizowana aż do bólu uzębienia. Wulfrick - oziębły i nadęty typ lodowatego i sztywnego jak kij od miotły arystokraty. Nawet po bliższym poznaniu nie wzbudził we mnie jakiegokolwiek cieplejszego uczucia, a co tu dopiero mówić o jakimś żywszym drgnieniu serca.
Jeśli nie ma niczego innego pod ręką, mozna przeczytać przysypiając ewentualnie od czasu do czasu, ale nie jest to historia, która zachęca aby do niej powrócić

Ziraelka | 2014-04-05

Jeden z najlepszych romansów historycznych!
To swego rodzaju romansowa wersja "Dumy i uprzedzenia". Bohaterowie zakochują się w sobie wbrew całemu światu i wbrew samym sobie. Wulfric i Christina to wspaniale wykreowane postaci. Połączyło ich niespodziewane uczucie, a rozdzieliły jego książęca duma (i niefortunna propozycja) i jej osobiste uprzedzenia (i wcześniejsze małżeńskie doświadczenia). Oświadczyny księcia bardzo mocno przywołują na myśl oświadczyny Pana Darcy'ego.
Książka jest wciągająca, wzruszająca i pełna wdzięku. Polecam bardzo!

Martoonia | 2013-11-19

szkoda, że ostatnia książka z cyklu, chętnie przeczytałabym kolejne historie rodziny Bedwynów, polecam, wciągająca i z humorem :)

Klaudia95 | 2015-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2015

Mary Balogh obok Amandy Quick jest jedną z najbardziej popularnych gwiazd romansu historycznego. I jest to oczywiście szczerą prawdą.
Ósmy tom cyklu o Bedwynach pt " Niebezpieczny krok"
Wulfric Bedwyn to wyniosły i chłodny mężczyzna o wysokiej pozycji w towarzystwie. Jest też samotny, jego rodzeństwo pozakładało już rodziny a on sam spędza czas w Lindsey Hall. Pod wpływem impulsu i osamotnienia podejmuje decyzję o przyjęciu zaproszenia baronowej Renable.
Tam oczywiście poznaje Christine Derrick.
Christine Derrick jest 29- letnia kobieta, wdowa od pięciu lat po śmierci jej męża Oscara. W towarzystwie zawsze popełnia jakąś gafę, ale zostaje jej to wybaczone. Jest żywiołowa i bezpośrednia, czyli jest totalnym przeciwieństwem księcia Bewscatle.
Wbrew wszelkiemu rozsądkowi Christine i Wulfrick zakochują się w sobie. Kiedy Wulf proponuje jej by została jego kochanką, ona odmawia. Potem składa jej propozycję małżeństwa - ona też odmawia.
Czy Wulf udowodni Christine że jest mężczyzną ...

Ziraelka | 2012-11-21

Jeden z najlepszych romansów historycznych!
Książka jest wciągająca, wzruszająca i pełna wdzięku. Polecam bardzo!

Karolina | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Jestem zawiedziona, choć może to za mocne słowo, bo aż takiej tragedii nie było. Jednak nie przypadła mi do gustu. Główna bohaterka Christine Derrick i jej absurdalne zachowanie, tak mnie irytowało, że po trzydziestej stronie myślałam, że nie dobrnę do końca! Te ich ciągłe "przypadkowe" spotkania! Po dwóch spacerach "Zastanawiam się jakby to było z nią w łóżku". A po tygodniu wielka miłość. Nonsens! Jeżeli chodzi o język nie mam nic do zarzucenia, widać, że Pani Mary Balogh ma duży warsztat pisarski, jednak wszystko inne nie porywa. Dopiero akcja rozkręca się dobrze po połowie, o ile można to nazwać "rozkręca się" bo zbytnio nie ma co się tu rozkręcać. Romans ma być lekkim czytadłem, tutaj jest tylko absurd, przewidywalność i niedorzeczność.

eve | 2015-01-24

No i wreszcie sam książę wpada w szpony miłości. Wydawałoby się, że ten odpowiedzialny ale za razem zimny i surowy człowiek nie odważy się zaryzykować odsłonić się przed jakąkolwiek kobietą. Wiele rzazy podczas czytania całej serii Bedwynów spotykamy się z informacją że książę w sprawie sukcesji swojego tytułu i majątku liczy na swych braci. Wulf tak jak całe jego rodzeństwo w sprawach wyboru partnerki kieruje się sercem a jego rodzina wiernie mu kibicuje. Spotyka kobietę która jest taka inna niż wszystkie damy spotykane na salonach. Jednak jest to kobieta dobrze urodzona z wielkim pokładem humoru i miłości dla drugiego człowieka. Szczegóły historii przeczytacie w książce - polecam bo są również momenty pełne humoru.

Kasia W-ka | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Przeczytałam całą sagę o Bedwynach od początku i jestem nią urzeczona jeszcze bardziej niż za pierwszym razem. Ta seria to kwintesencja romansu historycznego. Można mówić wiele o historiach, przygodach, rozterkach, humorze głównych bohaterów, ale nic nie jest w stanie zastąpić przeżyć związanych z czytaniem całej serii (najlepiej w kolejności). Opisy treść przenosi cię w przepiękny świat miłości, czułości, zrozumienia, oczarowania,przeciwności losu,wrogości, nienawiści.To świat, w którym chciałaby, a może i chciałby, się znaleźć,każda lub każdy miłośnik Romansów historycznych.
NAPRAWDĘ GORĄCO POLECAM!!!!!!!!

myfascinatingbooks | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

To już 8 część w mojej ulubionej serii autorstwa Mary Balogh. "Niebezpieczny krok" to romans historyczny na najwyższym poziomie i zdecydowanie najlepsza książka w całym cyklu. Bardzo podobał mi się humor sytuacyjny - czytając "Niebezpieczny krok" śmiałam się nie raz. Na szczególną uwagę zasługują także świetne dialogi między głównymi bohaterami, a także niesamowity opis wewnętrznych rozterek księcia Wulfrica, który niczym pan Darcy z "Dumy i uprzedzenia" nie może się zdecydować, czy kocha czy nie cierpi swojej wybranki. Polecam każdemu!!

Kachusek | 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

Kolejna część opowieści o rodzinie Bedwynów, troszkę momentami zbyt rozwleczone opisy oporu wybranki na żonę Wulfrica, ale poza tym tradycyjnie dobry romans historyczny pani Balogh :) Biorę się za następny