Fryderyk Nietzsche

Wydawnictwo: Muza
El lector de...Friedrich Nietsche
978-83-7495-149-4
nietzsche filzofia gómez

To ciekawe wprowadzenie do życia i filozofii autora między innymi 'Tako rzecze Zaratustra', 'Z genealogii moralności' i "Poza dobrem i złem'. Celem książki jest zaprezentowanie filozofii Nietschego w możliwie przystępnej formie, bez nadmiernie fachowych i skomplikowanych interpretacji.

| 2011-01-28
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

bardzo dobra biografia zwłaszcza dla początkujących fascynatów filozofii F.N. bardzo czytelna, ważne fragmenty są zaznaczone oddzielnie przez co łatwo je zapamiętać. szczególnie przydatna książka dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ilozofią

Pazaak | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Treść: 4
Forma: 3

Bardzo trafne i szczegółowe ujęcie życia niemieckiego filozofa.Autor stawia tu Nietzschego w mniej znanym świetle, pokazując tu nie ojca faszyzmu, lecz wybitnego geniusza i indywidualistę, którego myśl znacznie wpłynęła na rozwój filozofii niemieckiej i światowej.

Minister | 2016-02-17
Na półkach: 2016, Z biblioteki, Przeczytane