Piąta głowa Cerbera

The Fifth Head of Cerberus
83-7180-472-5
Cerber
Bastete

Powieść można porównać do tkaniny o skomplikowanym, fascynującym wzorze, misternie utkanej z wątków trzech, pozornie odrębnych, mikropowieści. Każda z nich stanowi pasjonującą lekturę, razem tworzą natomiast zupełnie nową jakość; dopiero przewróciwszy ostatnią kartkę czytelnik zaczyna sobie uświadamiać jak wielkie znaczenie miały pozornie mało istotne wzmianki rozrzucone w tekście i natychmiast zaczyna czytać książkę od nowa, by móc w pełni docenić mistrzostwo Gene Wolfe'a, jednego z najbardziej oryginalnych i fascynujących twórców współczesnej science fiction.

OmniModo | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

Autor przedobrzył w tym tkaniu, faktycznie pierwsza nowela miała super wciągającą fabułę, ale pozostałe dwie nie uzupełniły jej w zgrabną całość. Ogólnie wyszło przeciętnie 3/6

Dominik Adamus | 2016-09-19
San | 2016-02-02