Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Okładka książki Miasteczko Mamoko Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Miasteczko Mamoko Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga czwarta Sławomir Grabowski, Ryszard Marek Groński, Maria Konopnicka, Hanna Łochocka, Marek Nejman, Joanna Papuzińska
Poczytaj mi, m... Sławomir Grabowski,...
Okładka książki Babo chce Benjamin Chaud, Eva Susso
Babo chce Benjamin Chaud, Eva...
Okładka książki Mama Mu na huśtawce Sven Nordqvist, Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Mama Mu na huś... Sven Nordqvist, Juj...

Na półkach: , , , , , , , ,

Książka została wydana z okazji jubileuszu dziewięćdziesięciolecia Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Obejmuje kilka tomów. To jest pierwszy.
Twarda oprawa, format większy niż zwykle, bez zachowania wymiarów z pierwotnego cyklu wydawniczego. Dla uszanowania tej okazji zastosowano kredowy papier .Wybrano 10 bajek do tej antologii. Jest to prezent dla wiernych czytelników, stanowiących pokolenia. Starano się wybrać najciekawsze, wartościowe literacko i graficznie.
Wielu autorów i ilustratorów już nie żyje, więc ,żeby móc opublikować , trzeba mieć zgodę spadkobierców zgodnie z prawami autorskimi.
Niewątpliwie starania nie poszły na marne, gdyż dostaliśmy cudowny zbiór.

Seria książeczek ,,Poczytaj mi mamo’’ ukazywała się od 1950 roku.
Były one prostokątne w formacie 24x17 cm.
W 1974 roku postanowiono serię odmłodzić i unowocześnić.
Zyskała kwadratowy format 16x16 cm.
Seria ta była najdłużej wydawana i najbardziej poczytna z czasów PRL-u.
Wśród kilkuset tytułów opublikowanych w serii znajdziemy baśnie, realistyczne opowieści, utwory ułatwiające zasypianie, teksty literackie popularyzujące wiedzę z różnych dziedzin przede wszystkim przyrodniczą.
Autorami piszącymi te wdzięczne historyjki byli najlepsi autorzy jak Danuta Wawiłow, Sławomir Grabowski, Janina Porazińska, Helena Bechlerowa i inni.
To samo możemy powiedzieć o ilustratorach, że stanowili śmietankę malarską jak Edward Lutczyn, Maria Orłowska – Gabryś, Zbigniew Rychlicki i inni.

W książeczce spotkamy między innymi: babcię i dziadka z wiejskiej zagrody, kota Bonifacego, Filemona i dużo innych kotków, dzieci z podwórka, chorego chłopca , jeża, pobuszujemy w przyrodniczych zakątkach podczas różnych pór roku.

Na końcu wkładki z życiorysu i dorobku literackiego lub graficznego autorów i ilustratorów.

Bardzo ładne zestawienie historyjek. Można wybierać i codziennie po jednej czytać dzieciom na dobranoc.
Ilustracje też są w porządku. Jedne mniej zachęcające, drugie aż bije od nich blask.
Polecam!

2095
2033

Książka „Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza” Heleny Bechlerowej, Sławomira Grabowskiego, Marka Nejmana, Joanny Papuzińskiej, Janiny Porazińskiej, Danuty Wawiłow to fantastyczna podróż do czasów dzieciństwa. Książkę przeczytałam w ramach czerwcowego wyzwania.
Każdy kto ma w domu małe dzieci powinien nabyć tę fantastyczną, odnowioną wersję fantastycznych opowiadań.
Książka to piękny prezent dla dziecka.

Książka...

Wspaniały zbiór. Czytać, czytać, czytać!!
Ilustracje równie wspaniałe, go tekst.

Wspaniały zbiór. Czytać, czytać, czytać!!
Ilustracje równie wspaniałe, go tekst.

POLECAM! Wspaniałe wydanie kultowych bajeczek z czasów PRLu. W zupełnie odkurzonej odsłonie.

i musze czytac w kolko mojemu dziecku... co wieczor...:) i bardzo to lubie. te same bajki co czytala mi moja mama...Daktyle, Bijacz i inne. znamy je juz na pamiec....a obrazki w tej ksiazce, sprzed lat sa takie piekne....

Bardzo fajna książka. Ten format jest lepszy niż ten z lat 70tych. Ksiażka zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych. Zawiera wierszyki, rymowanki, opowiadania. Bogato ilustrowana co zwraca uwagę najmłodszych. Wydanie a w szczególności okładka bardzo ładnie się komponuje z resztą serii.

Sentymentalna podróż do dzieciństwa. O cyklu "Poczytaj mi mamo" i nie tylko przeczytacie tutaj: https://czytamywedwoje.pl/poczytaj-mi-mamo-czyli-ksiazki-mojego-dziecinstwa/

Dawniej w serii "Poczytaj mi mamo" wydawano najlepsze teksty najlepszych twórców. Zebranie tych tekstów w jednym tomie z zachowaniem oryginalnych ilustracji. było znakomitym posunięciem. Trudno dać jej niższą notę.

Jak ja kochałam te bajki jak myłam mała <3 Jak jestem zadowolona, że mogłam choć część sobie przypomnieć. Powrót do dzieciństwa na najwyższym poziomie :) uśmiałam się nie raz!!! Przygody kota Filemona i Bonifacego <3 cudowna bajka. Pamiętam do dziś jak siedziałam i czekałam na Dobranockę o 19:00, żeby tylko były ich przygody. Książka pięknie ilustrowana i wydana. Te znaczki z tych bajek również mi przypominają o najcudowniejszych bajkach. 10 bajek w jednej książce i na pewno razem ze swoimi dziećmi spędzicie miłe wieczory, a sami się przeniesiecie do krainy dzieciństwa. POLECAM !!!

Pięknie ilustrowane, pouczające, zabawne. Poprostu idealne opowiadania dla całkiem małych dzieci jak i tych troszkę starszych.
Mam wrażenie, że właśnie dzięki tym starszym książkom moja córka jest bardziej elokwentna. W nowszych pozycjach nie ma już takich opisów przyrody, czy chociażby dialogów. Polecam wraz z córką. Już zażyczyła sobie od Mikołaja kolejne częsci.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży