Swatka

Tłumaczenie: Irena Kołodziej
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Swatka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The matchmaker
83-241-1220-0
romans, swatka
Wanda

Najwyższy czas, by lady Olivia znalazła sobie męża. Wyswatała już dwie przyjaciółki, lecz nie spotkała jeszcze kawalera dla siebie. Wydawałoby się, że lord Hawke to ostatni kandydat do jej ręki. Hulaka i nicpoń, zbyt śmiało poczynający sobie z kobietami, skrywa jednak sekret, który porusza do głębi serce Olivii...

książek: 1991
kryptonite | 2013-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2013

Pierwsza połowa książki - bardzo dobra. Nie można się od niej oderwać, bez względu na schematyczność, tak bardzo charakterystycznej dla każdego romansu historycznego. Natomiast druga część okazała się gorsza ze względu na wyraźne spowolnienie akcji i za późne wyjaśnienia niektórych wątków. Jednak nie ukrywam, że historia Olivii i Neville'a poruszyła moją romantyczną stronę osobowości:-), ale sądzę też, że nie zostanie mi długo w pamięci.

Sakarya | 2013-11-18
Przeczytana: 15 listopada 2013

Pierwsza powieść z cyklu "Swatka".
To już trzeci sezon Olivii Byrd. Nie narzeka na brak propozycji małżeństwa (odrzuciła ich już osiem w poprzednich latach, a i w tym roku szykują się kolejne). Ona jednak jest już tym zmęczona i znudzona. Jak do tej pory żaden z kandydatów nie spełnia jej oczekiwań. A wszystkim panom przygląda się bacznie i obserwacje swe zapisuje w "kajeciku-swaciku". Zapiski te służą pomocą również jej przyjaciółkom szukającym odpowiednie partii. Olivia jednak nie zamierza więcej szukać męża i postanawia wyjechać do swego majątku w Szkocji, który zapisał jej ojciec. Po drodze, wraz z matką, zatrzymuje się w Doncaster, gdzie mają się odbyć wyścigi konne. Tam też przybywa ze swymi najlepszymi końmi Lord Neville Hawke, weteran wojenny, któremu demony wojny nie pozwalają zaznać spokojnego snu, więc co noc upija się i dopiero o świcie chodzi spać. I to właśnie podczas jednej z bezsennych nocy, pierwszej spędzonej przez niego i Olivię w Doncaster, dochodzi do ich...

angela2046 | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Książka przyjemna, ale taka która na pewno nie zostanie w pamięci.Bardzo przypadła mi postać Nevilla do gustu. Mimo, że niby taki lekkoduch, a myślał raczej w kategorii małżeństwa, a nie jak się przeważnie zdarza uwiedzenia młodej dziewczyny. Ona też postać z charakterem. Co prawda było dużo o namiętności, ale książka nie jest przesycona erotyzmem.

neolenka | 2016-09-03
janduska | 2016-08-05