Wrogowie

Cykl: Rosecliffe (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
The bride of the Roseclife
Wanda

Randulfowi wcale się nie uśmiecha opuszczenie Londynu-który jest przecież ośrodkiem władzy i jedynym miejscem, gdzie może realizować swe polityczne ambicje-lecz rozkazów króla się nie lekceważy. Tak więc dzielny rycerz rezygnuje z dworskiego życia i wyrusza do dzikiej Walii, by tłumić bunty jej mieszkańców. Przygotowany do starcia z nieprzyjacielem, nie ma pojęcia, że prawdziwa bitwa rozegra się w... jego sercu. Jossely ap Carreg Du jest gotowa poślubić mężczyznę, który wzbudza w niej wstręt, byle zjednoczyć mieszkańców Walii do walki ze znienawidzonymi Anglikami. Zwłaszcza jeden z nich jest wyjątkowo niebezpieczny, i to nie dlatego, że jest wrogiem, lecz dlatego, że przy nim Josselyn o tym zapomina. A może w tych czasach rozłamu i zdrady, w epoce, która nie zna litości dla wroga, najsilniejszym orężem okaże się... miłość?

Karolina | 2013-05-31
Przeczytana: 27 maja 2013

"Wrogowie" to pierwsza część cyklu "Rosecliffe", drugi tom to "Niepokorna", a trzeci i ostatni "Minstrel".
Jeżeli patrzeć na całość cała trylogia nie zachwyca, każda część jest bardzo do siebie podobna, przewidywalna od początku do końca, wszystko się zlewa w jedną całość. Przeczytałam ponieważ byłam ciekawa zakończenia. Jednak raczej nie polecam, drugi raz nie sięgnęłabym po te serię. Za to serdecznie polecam "Siostry" tej samej autorki!

Sassenach | 2013-03-25
Przeczytana: grudzień 2011

Dumna Walijka przeciwko nieugiętemu, upartemu i zyskującym co zechce rycerzowi. Jeśli ktoś lubi romanse, gdzie miłość nie ujawnia się od początku a pojawia się po walce, niekoniecznie fizycznej ;) bohaterów to jest to coś odpowiedniego. To jeden z pierwszych przeczytanych przeze mnie romansów historycznych i jednocześnie jeden z ulubionych.Walka płci, narodowości, charakterów, wszystko urozmawica akcję i sytuację między bohaterami. Dodatkowo chemia pojawiająca się w relacjach dziewczyny i rycerza dostarcza nam romantyzmu ;) Osobiście gorąco polecam. Becnel ogólnie pisze świetne książki.

Kasia W-ka | 2011-07-11
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Początek historii o Zamku Rosecliff. Opowieść o Randulfie FitzHugh i Josselyn Carreg Du.

Szafirooka | 2016-12-06
agrafka963 | 2016-09-10