Voyager
czupirek

Jest rok 1746. 16 kwietnia armia króla Jerzego II rozgromiła wojska Karola Edwarda Stuarta w bitwie pod Culloden w Szkocji. Po walce Anglicy przeczesali pole bitwy, dobijając rannych. Większość tych, którzy przeżyli, stracono w Anglii, a tysiąc jeńców sprzedano jako niewolników do pracy na amerykańskich plantacjach bawełny. Rok 1968. Claire, zagłębiając się w dokumenty z epoki ii drżąc o...

Rok 1968. Claire, zagłębiając się w dokumenty z epoki ii drżąc o Jamiego, usiłuje odgadnąć koleje jego losu. Czy „Czerwony Jamie” przeżył masakrę pod Culloden? A jeśli znalazł się wśród ocalonych, czy odwzajemnia jej tęsknotę? Jak ułożyło się jego życie? Czy kiedykolwiek zdołają się odnaleźć? Czy nawet najgorętsza miłość może pokonać dzielące ich wieki?

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Anu95 | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

Ahhh jak wspaniale się przenieść do świata Claire i Rudowłosego Szkota! Minęło dużo czasu odkąd przeczytałam poprzednie części i z nieskrywaną tęsknotą zabrałam się za Pódróżniczkę. Przygody Claire i Frasera całkowicie mną zawładnęły, czytałam książkę w każdej wolnej chwili. Powrót do Szkocji okazał się nie lada wyzwaniem a przygotowanie do niego przekopaniem setek pism i dokumentów aby odkryć prawdę o tym to co się stało w bitwie pod Culloden i po niej. Starsi, dojrzalsi, nadal spragnieni siebie, tęsknący,już nie samotni bo odnaleźli siebie, odkrywają nowe lądy, pakują się w kłopoty, ratują sobie nawzajem życie. Wszystko w imię miłości i pozostania na zawsze razem. Piękna historia. Przyprawia o palpitacje serca. Nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się za kolejną część! Do zobaczenia!

pryska | 2019-07-08
Przeczytana: 03 lipca 2019

tak to bywa z serialami... człowiek się zaciągnie ciekawym wątkiem, a później brnie przez przydługawe epizody...

kryloc | 2019-03-29
Przeczytana: 29 marca 2019

Czytana z przyjemnością, nie czepiam się drobnych niekonsekwencji i takich tam... cały cykl w porządku.

Mery | 2019-02-17

Moje nadzieje się spełniły - z każdą kolejną książką pani Diana rozwija swój literacki talent. Sceny i opisy są o wiele bardziej barwne i obrazowe niż w pierwszym tomie. Całej opowieści towarzyszy poczucie zmarnowanego czasu Jamiego i Claire, którzy zostali skazani na 20 lat rozłąki, podczas których każde z nich myślało, że to drugie nie żyje. Z pewnością sięgnę po kolejne części, bo kreacje głównych bohaterów są niesamowicie magnetyzujące.

Lidka | 2019-02-11
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Kolejny tom za mną i nadal saga zachwyca. Pomieszanie czasów i zawrotne tempo jakie nam serwuje Diana Gabaldon to majstersztyk w każdym calu. Warto poświęcić czas dla takiej lektury.

,,Zaśpiewaj mi piosenkę o dziewczynie, która przeminęła
Powiedz, mogę być tą dziewczyną?
Wesołej duszy, ona odpłynęła
Na drugą stronę morza do Skye"
,,Skye Boat Song", czołówka serialu ,,Outlander"

Claire Randall wyznała swojej córce niespotykaną prawdę – biologicznym ojcem Brianny jest Jamie Fraser, osiemnastowieczny Szkot. Brianna w końcu musiała zaakceptować ten fakt, a wkrótce spada na nią kolejny cios. Kiedy Claire dowiaduje się, że jej ukochany Jamie tak naprawdę nie zginął i po bitwie pod Culloden nadal mieszkał w Szkocji, postanawia ponownie cofnąć się w czasie i go odnaleźć.

Cykl ,,Obca”, jak i serial ,,Outlander” to swoisty fenomen, który porwał wielu czytelników i widzów(przynajmniej w takim stopniu w jakim w dzisiejszych czasach fenomenem może być serial z gatunku innego niż s-f czy thriller). Podobno serial jest lepszy i dojrzalszy od książki i chyba powinnam go obejrzeć i się przekonać. Ponieważ o ile uważam, że książki Gabaldon są w porządku, tak bardzo wiele mi w...

Volumen | 2019-01-24
Przeczytana: 2009 rok

Jestem nieobiektywna. Coś jest w tej książce, że nię mogę się oderwać. A kiedy czytałam moment o spotkaniu Clair i Jamie'go przeżywałam to jak dawno żadnej książki.

Bogna007 | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Dla mnie te książki sąświetne..nie ważne czy jedna czy inna częśc gorsza...i tak na 10:-) Wspaniały relaks.

Edyta Zając | 2018-11-18
Przeczytana: listopad 2018

Ta historia wciska się w moje serce, wypełnia je po brzegi i sprawia, że naprawdę wierzę w to, że jest prawdziwa. Wyrywam z każdego dnia, nawet najbardziej zabieganego, choć chwilę na to, aby przenieść się do świata, w którym rośnie miłość Claire i Jamiego. Ten trzeci tom jest obezwładniający. Zaskakujący, wzruszajacy i wypełniony historiami, których nie ma w serialu Outlander.

MysiaG | 2018-08-28
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Podróżniczka to w przeważającej części książka przygodowa. Ale nie od początku. W pierwszych rozdziałach poznajemy na przemian losy małżonków, rozdzielonych po bitwie pod Culloden w 1746, w której szkoccy jakobici zostali pokonani przez angielskie wojska królewskie. Po powrocie do XX wieku kobieta próbuje poukładać sobie życie w przeświadczeniu, że jej ukochany mąż zginął w walce 200 lat wcześniej. On natomiast uchodzi z życiem, lecz będąc szkockim rebeliantem narażony jest na krwawe represje, pozostając w swoich czasach (w XVIII wieku).
Losy mężczyzny na przestrzeni następnych 20 lat są przygnębiające więc z ulgą przyjęłam zwrot akcji i ponowne przecięcie się dróg małżonków. Długa rozłąka spowodowała niepewność co do wzajemnych uczuć i wprowadziła zawirowania w sytuacji rodzinnej pary, z czym muszą się zmierzyć.
Jednakże od tego momentu historia nabiera coraz bardziej przygodowego charakteru. Dużo się dzieje, najróżniejsze zdarzenia są udziałem bohaterów, a fabuła prowadzi...