Córeczka

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1483-5
Ag2S

Powieść Pauliny Bukowskiej to prawdziwa emocjonalna jazda po zakrętach życia. Matka i córka. Córka i matka. Jedna przejmuje rolę drugiej. Rodzinna gra trwałaby dalej, gdyby nie wypadek, który niszczy wszystko: świat, porządek, relacje i uczucia. Kiedy trzeba odbudować życie od nowa, czasami pozostaje tylko ucieczka. Kiedy nie ma dokąd uciec, pozostaje tylko ucieczka w głąb siebie. I...

Powieść Pauliny Bukowskiej to prawdziwa emocjonalna jazda po zakrętach życia.

Matka i córka. Córka i matka. Jedna przejmuje rolę drugiej.
I odbudowanie świata według własnych zasad.

Córeczka to niespokojna, rozgorączkowana opowieść, która łączy rzeczywistość z surrealistyczną wyobraźnią młodziutkiej autorki.

syla50 | 2014-03-19

Może nie powinnam oceniać, bo nawet jej nie doczytałam, strasznie przytłaczająca i traumatyczna książka.Zdecydowanie nie dla mnie.

mmazur | 2012-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Nie mam ostatnio szczęscia do polskich autorów. Sama książka dotyka bardzo grząskiego tematu jakim jest życie rodzica po stracie dziecka. Ambitna kobieta w wolnym związku zachodzi w ciążę.O dziwo , decyduje się na urodzenie i wychowanie tegoż dziecka. Wszystko toczy się jak w bajce dopóki jej córeczka nie ginie. Wydarzenia w książce nie są chronologiczne. Raz dziecko zyje , raz nie. Kiedy indziej znowu sama matka jest jeszcze dzieckiem i czytamy o problemach związanych z jej osobą. Główny wątek dotyczy jednak owej kobiety, która pomimo nieszczęscia jakie ją dotyka stara się funkcjonowac normalnie. Jej mózg nie dopuszcza myśli o tym co mialo miejsce, a ona sama przestaje realnie odbierać rzeczywistość. Przechodząc przez kolejne strony książki , sama czułam się jak na uczuciowym haju.

Aleksandra | 2012-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2012

Zmęczyłam się tą książką. Nie mówię, że lektura ma być lekka i przyjemna, ale ten język do mnie nie przemawia. Zakończenie do przewidzenia.

amelius_xx | 2016-09-01

Może tragedię- aby ją pojąć- trzeba ubrać w tak niezrozumiały język. Nie dałam rady jednak przebrnąć.

Alicja | 2011-12-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 grudnia 2011

Trochę niepokojąca, ale za to bardzo poetycka.

srututu | 2016-07-31
Przeczytana: 10 sierpnia 2016