Wrogość

Tłumaczenie: Grzegorz Skommer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Farlig uvenn
978-83-60446-90-4
dzosefinn

Inga odstawiła kubek i zdecydowanym krokiem ruszyła do gabinetu. Zbliżała się chwila, w której Erling miał stawić się na wezwanie. - Wejść! - powiedziała władczo, kiedy rozległo się pukanie do drzwi. Erling wszedł do środka, ściskając czapkę w dłoniach. Gniewnym ruchem rzuciła parę monet na biurko. - Tyle ci się należy i ani grosza więcej. Zejdź mi z oczu! W oczach Erlinga pojawił się...

- Wejść! - powiedziała władczo, kiedy rozległo się pukanie do drzwi.
Erling wszedł do środka, ściskając czapkę w dłoniach.
Gniewnym ruchem rzuciła parę monet na biurko.
- Tyle ci się należy i ani grosza więcej. Zejdź mi z oczu!
W oczach Erlinga pojawił się niebezpieczny błysk.
- Spuść z tonu - syknął. - Jeśli mnie przepędzisz, pójdę prosto do lensmana. Pan Thuesen chętnie posłucha historii o kąpieli w stawie. A jeśli nie uwierzy, to szepnę mu na ucho o pewnej ptaszynie, która pomogła kochankowi w ucieczce...

"Wrogość" to dziewiąta z kolei część sagi "Cienie z przeszłości". Nie znajduję odpowiednich słów, które trafnie oddałyby treść książki! Jest: genialna, wciągająca, mroczna. Zło wytryska ze źródła i rozbryzguje się po całej okolicy. Łzy spływają po policzkach tych najbardziej niewinnych i będących daleko i od prawdy, i od tego, czego nie sposób wyjawić. Lektura nie ma już nic wspólnego z ciepłej oraz miłością: wszystko okrywa mrok cierpienia. Lecz w tym wszystkim Czytelnik odczuwa wielką potrzebę przeczytania tego, co będzie dalej i ma nadzieję, że mimo wszystko, finał pozytywnie go zaskoczy.
Zdecydowanie polecam!
Moja ocena:
10/10

Morgana | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Znów nie można się oderwać od lektury. Ta część jest całkiem niezła.

Patrycja Wolnar | 2015-11-25
TeRenia | 2015-10-09