Mroczne Tajemnice

Okładka książki Mroczne Tajemnice Torill Thorup
Okładka książki Mroczne Tajemnice
Torill Thorup Wydawnictwo: Elipsa Cykl: Cienie z przeszłości (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Cienie z przeszłości (tom 7)
Avsloringer
Elipsa
2007-01-01
2007-01-01
Lucyna Chomicz-Dąbrowska
saga tajemnice nieszczęście miłość

Naprawdę czyta się jednym tchem 🙂

Naprawdę czyta się jednym tchem 🙂

Książkę wypożyczyła moja babcia, powiedziała mi, że muszę ją przeczytać. Słuchajcie, ja nie lubię tego typu romansideł , a widząc okładkę myślałam, że jest to jakiś głupi harlequin których nikt nie czyta. Ale z każdą stroną wciagałam się w książkę coraz bardziej i bardziej. Nie bede pisać zbędnie o fabule jest to Poprostu świetna obyczajówka. Według mnie każda młoda dziewczyna powinna to przeczytać, żeby wiedzieć z jakimi wyborami musiały sie zmierzyć kobiety, jak miały ciężko , gdy były zmuszane do czegoś czego nie chciały robic . Pokochałam Inge , czasem wkurzały mnie jej zachowania i uważałam , że są głupie, ale nie wiem jak to jest być zmuszonym do miłości i jakie uczucia temu towarzyszą. Stała sie bardzo bliska memu sercu i przez kolejne tomy kibicowałam jej . Tomów jest 13 ale czyta się je błyskawicznie. Płakałam razem z nią,śmiałam się a po przeczytaniu podziękowałam Babci za tak świetne książki. Polecam z całego serducha.

2077

Jedna ze słabszych. Fantazja ponosi autorkę i to, co się dzieje w tej części jest poniekąd zbyt... surrealistyczne. Mina jest taka, pomysł Hedvig, parobkowie nowi na dworze w Gaupas i Inga. Inga, ta słodka, głupiutka istotka, która pokazuje Gudrum dowód zdrady, chełpiąc się, że go ma, by po chwili rozpaczliwie ratować kartkę z płomieni. Czy Inga w końcu pomyśli, zanim coś zrobi? Kolejny tom zapowiada się ciężko.

Dotarłam do połowy sagi i niestety, ale zaczęła mnie nudzić.

Dotarłam do połowy sagi i niestety, ale zaczęła mnie nudzić.

Na półkach: , , , , , , ,

Kolejny tom sagi "Cienie z przeszłości" za mną. Długo musiałam się naczekać, zanim książka wróciła od innego czytelnika do biblioteki, ale naprawdę warto było liczyć dni, dla tych paru chwil nad lekturą!
"Mroczne tajemnice" są, nomen omen, mroczne. Wiele paskudnych informacji dowiadujemy się z tej części, nad którymi nie sposób przejść obojętnie. Emocje sięgają zenitu, główni bohaterowie co rusz pakują się w kłopoty (mniej lub bardziej zawinione, lub całkowicie wolne od winy),kłamstwa, podłość i niszcząca nienawiść wspinają się na sam szczyt (choć szczerze mówiąc po 6 poprzednich tomach spodziewam się, że autorka w następnym może mnie znów zaskoczyć),a prawdziwa, czysta miłość krzyczy w gołębich sercach młodych postaci, prosząc o uwolnienie od błędów starszyzny.
Książka wprost pulsuje życiem, ciągle dzieje się coś nowego, a moi faworyci ciągle zmagają się z przeciwnościami losu, a ja razem z nimi, licząc po cichu, że w końcu dopisze im szczęście i będą żyli tak, jak oni chcą.
Zakończenie zaskakuje i zachęca do jak najszybszego sięgnięcia po kolejny tom. Książka jest po prostu genialna! To znacznie większy wyzwalacz emocji i wyobraźni, jak najlepsze kino. Naprawdę polecam! Pomimo grozy i niesprawiedliwości, chce się towarzyszyć dobrym postaciom i życzyć im wszystkiego dobrego!
Moja ocena:
10/10

• Saga "Cienie z przeszłości"
  • Saga Cienie z przeszłości
  • Dla każdego dorosłego