Mroczne Tajemnice

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Avsloringer
978-83-60446-88-1
dzosefinn

- Jeśli mój plan się powiedzie, zapłacę ci pokaźną sumę. Ale największą nagrodą będzie widok Kristiana w rynsztoku. - Zasłużył na to, by mu utrzeć nosa za podżeganie przeciwko Kościołowi - odparł z ożywieniem pastor Mohr. - Jest taka sprawa... - Hedvig wolała się upewnić, czy nikt nie przerwie im rozmowy, więc podeszła do drzwi i przekręciła klucz. A potem podekscytowana przedstawiła pastorowi...

- Jest taka sprawa... - Hedvig wolała się upewnić, czy nikt nie przerwie im rozmowy, więc podeszła do drzwi i przekręciła klucz. A potem podekscytowana przedstawiła pastorowi swój plan.
Pastor słuchał jej w milczeniu, zastanawiając się intensywnie. Raz po raz mrugał tylko nerwowo i zagryzał dolną wargę.
Hedvig zaś przekonywała go z zapałem. W końcu pastor powoli skinął głową i odsłonił zęby, co miało oznaczać uśmiech. Następnie wyjął jedną z ksiąg parafialnych i drżącymi dłońmi przewracał kartki, póki nie znalazł właściwej. Rzucił jeszcze spojrzenie na Hedvig, upewniając się, czy tego właśnie sobie życzy.

Kolejny tom sagi "Cienie z przeszłości" za mną. Długo musiałam się naczekać, zanim książka wróciła od innego czytelnika do biblioteki, ale naprawdę warto było liczyć dni, dla tych paru chwil nad lekturą!
"Mroczne tajemnice" są, nomen omen, mroczne. Wiele paskudnych informacji dowiadujemy się z tej części, nad którymi nie sposób przejść obojętnie. Emocje sięgają zenitu, główni bohaterowie co rusz pakują się w kłopoty (mniej lub bardziej zawinione, lub całkowicie wolne od winy), kłamstwa, podłość i niszcząca nienawiść wspinają się na sam szczyt (choć szczerze mówiąc po 6 poprzednich tomach spodziewam się, że autorka w następnym może mnie znów zaskoczyć), a prawdziwa, czysta miłość krzyczy w gołębich sercach młodych postaci, prosząc o uwolnienie od błędów starszyzny.
Książka wprost pulsuje życiem, ciągle dzieje się coś nowego, a moi faworyci ciągle zmagają się z przeciwnościami losu, a ja razem z nimi, licząc po cichu, że w końcu dopisze im szczęście i będą żyli tak, jak oni...

Regalia | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Jedna ze słabszych. Fantazja ponosi autorkę i to, co się dzieje w tej części jest poniekąd zbyt... surrealistyczne. Mina jest taka, pomysł Hedvig, parobkowie nowi na dworze w Gaupas i Inga. Inga, ta słodka, głupiutka istotka, która pokazuje Gudrum dowód zdrady, chełpiąc się, że go ma, by po chwili rozpaczliwie ratować kartkę z płomieni. Czy Inga w końcu pomyśli, zanim coś zrobi? Kolejny tom zapowiada się ciężko.

Morgana | 2014-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Dotarłam do połowy sagi i niestety, ale zaczęła mnie nudzić.

Patrycja Wolnar | 2015-11-25
TeRenia | 2015-10-05