Plaża nad Styksem

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-01435-2
Katarzyna

"Plaża nad Styksem" jest próbą skrótowego pokazania dzisiejszego świata pełnego niepokoju. Nowy ton w prozie Żukrowskiego: ironia, drwina, przewrotne zderzenie postaw politycznych i ocen moralnych, a także przejmujący smutek przemijania. I jak zwykle: żarliwa miłość, jaką bohaterka powieści chciałaby ocalić przez twórczość. Akcja rozgrywa się w Rzymie w czasie Kongresu Pisarzy. Zostajemy...

Akcja rozgrywa się w Rzymie w czasie Kongresu Pisarzy. Zostajemy wprowadzeni w zawiłą grę, walkę o wpływy w Zarządzie Klubu, poznajemy tajone, bardzo osobiste przeżycia delegatów, uczestniczymy w zajadłych dyskusjach i spotykamy zbuntowanych młodych, którzy próbują demonstrować przeciw ideałom ojców.
Powieść niepokoi sumienia, zmusza do przemyśleń nad sensem czynnego życia, budzi poczucie odpowiedzialności za nadchodzące przemiany.

hanterkaa | 2016-10-22
Na półkach: Pożyczone, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 października 2016

Młoda Polka zostaje wydelegowana na kongres pisarzy w Rzymie.Jest tu mnóstwo literatów z różnych państw,każda postać to pewien wątek wpleciony w główną opowieść.Poznajemy dokładnie nie tylko daną osobę,ale i sytuację kraju,z którego pochodzi."Plaża nad Styksem"to jedna z tych książek,która w ogóle nie trafiła w mój gust.Bardzo przeszkadzała mi tu wszędobylska polityka.

Anna | 2016-11-01
Przeczytana: 1980 rok