Za lśniącą zasłoną

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Cykl: Za lśniącą zasłoną (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Glittering Images
literatura angielska
Katarzyna

Postronnemu obserwatorowi mogłoby się wydawać, że życie w pałacu biskupim toczy się gładko, a sam biskup jest wzorem wszelkich cnót. A jednak Charles Asworth, wysłany, by zbadać, na ile wizerunek ten jest prawdziwy, za lśniącą zasłoną gry pozorów odkrywa niezbyt chlubną prawdę. Jednocześnie sam zostaje uwikłany w dziwaczny związek z doktorem Jardine, jego żoną i jej damą do towarzystwa - związek, który grozi zdarciem jego własnej lśniącej zasłony.

"Za lśniącą zasłoną" to powieść o ludziach na wysokich stanowiskach, o pogoni za niemożliwym i mamieniu siebie, o kłamstwach i unikach, słowem - o niezbyt pięknej rzeczywistości skrywanej za lśniącymi zasłonami.

Gabriela | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

Pierwsza połowa rewelacyjna, a potem..... spowiedź na 150 stron... wymiękłam i opuściłam ładnych "kilka" stron. Ogólnie w miarę ok.
ps. wydawnictwo DaCapo poległo w gruzach. Tyle błędów literowych ile jest w tej książce nie zliczyłabym we wszystkich pozostałych, jakie w życiu przeczytałam, poważnie.

krystbel | 2016-11-02
Lilka | 2016-02-08