Sztuka samoakceptacji

Lit from within
83-7404-080-7
samoakceptacja
jaga700

Do niedawna współczesna kultura nie przykładała wielkiej wagi do tego, by ludzie mieli piękną duszę. Prawdopodobnie działo się tak dlatego, że nikt nie potrafił sobie wyobrazić, jak na tym zarobić. Bez względu na przyczyny, świadomość dewaluacji urody pochodzącej z wnętrza tkwiła głęboko w umysłach ludzkich. Jednak w istocie chodzi właśnie o pięk­no duszy, bo tylko ono wytrzymuje próbę czasu. Możesz li­czyć na to, że przetrwa, choćbyś źle się czuła, przesiedziała przy chorym dziecku całą noc albo po prostu się zestarzała.
Uzewnętrznianie tego piękna możesz nazywać charyzmą lub wdziękiem, klasą albo wytwornością. Kiedy je masz, Two­je oczy rzeczywiście są oknami duszy. Twój uśmiech sprawia, że wszyscy dobrze się czują. Twoja osobowość nieodparcie przyciąga, bez względu na wiek i budowę ciała, czy się uwa­żasz za ładną, czy nie, jesteś piękna. To kwestia rozwijania duszy, tego mostu łączącego twoją cielesność z wewnętrzną światłością pochodzącą od Boga, który jest w każdym czło­wieku. Właśnie ta promienność może rozświetlić ci życie i dać ten szczególny rodzaj urody nie ulegającej wpływowi czasu.
Niniejsza książka pomoże ci rozpoznać tę wewnętrzną światłość, dostrzeganą przez ludzi, którym na tobie zależy, a także otworzyć nowe kanały, by jej blask uwidocznił się na­wet jeszcze bardziej. Jeżeli chcesz, by ta książka przyniosła ci jak największe korzyści, to czytając ją i próbując stosować się do jej zaleceń, przyjmij następując robocze założenia:
Piękno wewnętrzne jest wartością rzeczywistą i cenną.
Ty też masz go mnóstwo.
Dzięki prostym praktycznym działaniom możesz spra­wić, że twoje piękno wewnętrzne stanie się bardziej wi­docznie dla ciebie i innych.

| 2012-02-29
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione