Z medycyną przez świat

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
83-200-1200-7
medycyna
Reminiscencja

Wyjazdy na międzynarodowe zjazdy, sympozja i seminaria lekarskie umożliwiły autorce nawiązanie wielu kontaktów z ciekawymi ludźmi na wszystkich kontynentach, poznanie ich pracy w służbie człowieka oraz przeżycie wielu wspaniałych przygód.

Ylfka | 2014-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2014

Książka ciekawa, ale, moim zdaniem, nie zainteresuje każdego. Stanowi ją zbiór wspomnień prof. Krzeskiej, lekarza pediatry, która od lat pięćdziesiątych korzystała z licznych (wbrew pozorom i wbrew wszystkiemu) możliwości wyjazdów zagranicznych w celach zawodowych, to jest praktykowania oraz doskonalenia umiejętności i wiedzy medycznej. Było to możliwe dzięki jej niewątpliwej ciekawości świata, żyłce podróżniczej i zdolnościom językowym, ale również licznym mniejszym i większym zbiegom okoliczności, o których zajmująco opowiada. Informacje na temat historii miejsc, w których mieszkała pani doktor są podane w sposób nieprzytłaczający, a w połączeniu z licznymi anegdotami z życia tworzą naprawdę przyjemną całość.
Dla lekarza, również in spe, choć trochę interesującego się historiami innych ludzi, innych lekarzy i innych podróżników, będzie to książka fascynująca i inspirująca do działań. Z drugiej zaś strony, medycyna jest motywem przewodnim i spajającym wszystkie opowiedziane...

Irulana | 2011-01-25
sloxn | 2016-08-23