Prawa prostoty - Maeda John

Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
biznes, finanse

Autor wskazuje 10 podstawowych praw prostoty od podstawowych do głębokich i 3 główne zasady (oddalanie, otwartość, energia). Każdy rozdział to zbiór miniszkiców, które skupiają się wokół głównego przedstawionego w nim tematu (zasady). Autor pokazuje w jaki sposób prawa prostoty można zastosować zarówno w przedsiębiorczości, jak i w codziennym życiu.

Kasiek | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Jak sprzedać przedmiot:
• sprawia wrażenie delikatnego i lekkiego; cienkie i odbijające światło telefony, płaskie ekrany monitorów,
• jest lekki z wyglądu, ale nie w dotyku – ciężar przedmiotu sugeruje wysoką jakość,
• jeśli ma wiele funkcji to lepiej je schować; zwijane paski menu, chowane przyciski, chowane elementy noża szwajcarskiego,
• prostą rzecz widać najlepiej w kontraście z tymi złożonymi i pstrokatymi,
• najlepsza do prezentacji przedmiotu jest czysta, biała przestrzeń, bo wprowadza atmosferę porządku i ładu.

Człowiek:
• lubi kontrolować swój czas; dlatego wymyślono odliczanie przy zmianach świateł na skrzyżowaniach, pasek postępu przy ładowaniu plików komputerowych - mniej się denerwujesz, jeśli wiesz ile masz czekać,
• zamiast ograniczyć przedmioty wokół siebie częściej kupuje wiele organizerów do ich uporządkowania – oszukuje sam siebie, że panuje nad ilością tych rzeczy, a branża meblarska wymyśla coraz bardziej pojemne szafy,
• reaguje pozytywnie przez...

trolgorski | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014