Historia Tracy Beaker

Tłumaczenie: Katarzyna Petecka-Jurek
Cykl: Tracy Beaker (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
The story of Tracy Beaker
Patsy

Tracy spędziła większość życia w domach dziecka i rodzinach zastępczych, wyobrażając sobie przez cały czas, że jej idealizowana matka po nią wróci "Nie ma zbytnio sensu zaprzyjaźniać się z kimkolwiek, bo spodziewam się wynieść się stąd dość szybko" . Kiedy w domu dziecka zjawia się pisarka, Cam, która prowadzi badania na potrzeby artykułu, pomiędzy nią a Tracy zawiązuje się nić porozumienia. Cam, której ani nie zrażają, ani nie onieśmielają ataki furii i kłamstwa nieznośnej 10-latki, wywiera pewien pozytywny wpływ na Tracy...

źródło opisu: nota wydawcy

SoOllie | 2011-01-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Tracy Beaker to bardzo ciekawa osoba. Nie ma łatwego życia, ale nie poddaje się.
Książkę czyta się bardzo szybko. Moim zdaniem jest odpowiednia dla każdej nastolatki.

o tym ja tracy beaker mieszkała w domu dziecka super książka polecam

Książkoholiczka | 2011-10-08

Wesoła książka o dziewczynce z marzeniami.

Julls | 2013-11-17

Przezabawna, lekka, pogodna opowieść o perypetiach dziewczynki z domu dziecka, marzącej o tym, żeby zostać pisarką. Tytułowa Tracy Beaker nie jest postacią wyidealizowaną- cechuje ją bezczelność i pyskatość, nie da się jej jednak nie lubić.
Książka nie jest przygnębiająca, mimo, że mogłaby być, ze względu na swoją tematykę. Według mnie, humor z jakim napisana została powieść jest jej ogromną zaletą. Polecam wszystkim młodszym czytelnikom.

Alexxx | 2013-02-16
Przeczytana: 2012 rok

Uwielbiam Tracy i jej zwariowane podejście do życia i otaczającej jej rzeczywistości oraz to jak ta postać radzi sobie z problemami. Moja ulubiona książka tej autorki.

Aiko | 2012-07-09

Kiepska książka.
Główna bohaterka strasznie mnie irytowała .___.

Zaczytana | 2015-10-06

Bardzo fajna, pisana w formie pamiętnika. :)
Polecam. ;)

MidnightBlve | 2012-03-27