Kupię rękę

Wydawnictwo: Bliskie
978-83-930558-1-4
lullaby

Olgierd idzie przez życie na skróty. Sfrustrowany, pełen kompleksów i tłumionego gniewu, pewnego dnia postanawia zabawić się cudzym kosztem… Student Tomek daje ogłoszenie o „sprzedaży” ręki. Co go zmusiło do tak desperackiego kroku? Iga, zainspirowana ogłoszeniem, niepewna uczuć ukochanego mężczyzny, wystawia na aukcję siebie. Może zechce ją kupić ten jedyny? Troje bohaterów, trzy wnikliwe...

Troje bohaterów, trzy wnikliwe opisy ludzkich losów. Czy Olgierd, Tomek i Iga zdołają zwalczyć kompleksy i otworzyć się na świat i ludzi ? Czy te dramatyczne posunięcia pozwolą dostrzec niezauważane dotychczas wartości i sprawią, że ich życie się zmieni?

Nie mam zwyczaju mówić innym, jak powinni żyć.
Zbyt mało wiem o drugim człowieku.
W zasadzie nie wiem o nim prawie nic prócz tego,
że jest zupełnie inny niż ja.
Agnieszka Szygenda

Agnieszka Szygenda ma pióro lekkie, a styl na tle współczesnej prozy
polskiej osobny. Samoistny. Specjalizuje się w makabrycznej grotesce,
wiele mówiącej o pokoleniu profesjonalistów wchodzących powoli w wiek średni. Wolnorynkowi przodownicy pracy zaczynają przeliczać zyski i straty, a kobiety po latach związków przecierają oczy ze zdumienia.
Wieje grozą. Zionie czarnym humorem. Dzieje się.
Kazimiera Szczuka

fulmir | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Książka wpadła w moje ręce przypadkiem w księgarni i ponieważ nie miała wygórowanej ceny (kosztowała 3 zł) postanowiłem ją kupić. Na początku oczywiście zaintrygował mnie tytuł. Powieść przedstawia losy trójki młodych bohaterów Olgierda, Ingi i Tomka, których drogi pewnego dnia się przetną. Ich dość wnikliwe portrety psychologiczne pokazują, że nikt nie jest idealny i daleki od problemów. Jeśli chcecie wiedzieć jak sobie z nimi poradzą to oczywiście możecie sięgnąć po tą książkę. Mimo, że nie ma tu wyrafinowanego języka ani porywającej akcji to czytało się całkiem przyjemnie. Ocena dobra.

karuzela | 2014-11-17
Przeczytana: 2014 rok

Ot, niespodzianka. Nie oczekiwalam fajerwerkow, a tu fajerwerki sa i to calkiem spektakularne. Lektura jak najbardziej warta uwagi. O takich i dla takich jak my, czyli ludzi z krwi i kosci, ktorzy gdy tylko wybiora droge na skroty, paradoksalnie zaczynaja bladzic.

Gośka | 2012-10-26
Przeczytana: 26 października 2012

Krótka książka-214 stron a ile w niej treści:)
Olgierd-syn pary nauczycielskiej-przez całe życie próbował udowodnić rodzicom,że jest Kimś.Wychowany dość surowo,wiecznie próbujący spełnić ich oczekiwania,jednocześnie wyalienowany ze środowiska rówieśników, stał się biznesmenem prącym do przodu za wszelką cenę.Ożenił się z córką szefa,aby skrócić czas awansu,nie zauważa swojego sześcioletniego synka a jego podejście do ludzi sprawia,że nóż mi się otwiera w kieszeni.Jest paskudnym typem,manipulantem,zakompleksionym jednocześnie i pragnącym poklasku.
Tomek to biedny student,mieszkający z chorą matką,sfrustrowany brakiem jakiejkolwiek pracy. W akcie desperacji wpada na genialny pomysł i wystawia swoją rękę na aukcji.Ręka ma służyć jako powierzchnia reklamowa-tatuaż wybrany przez wygranego.Jednak nie wierzy,że kogoś to zainteresuje.Jakież jest jego zdziwienie,gdy stwierdza,że właśnie zarobił 5 tys.zł. Jego ręka na pół roku stała się własnością Biznesmena.Co każe wytatuować na ręku Tomka...

Kamil | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 02 marca 2014

Sięgając po 'Kupię rękę' niczego nadzwyczajnego nie oczekiwałem. Prawdę mówiąc - nie wiedziałem za co się biorę. Autorka była mi nieznana, opis książki niewiele mówił; jedynie tytuł intrygował. I właśnie dzięki niemu zabrałem się za lekturę.

Agnieszka Szygenda, z wykształcenia filozofka, autorka tomiku wierszy "Pozdrowienia z Arki", laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich i literackich, autorka trzech powieści stworzyła w tejże pozycji literackiej świat, który wydaje się być lustrzanym odbiciem naszego; postacie oraz ich postępowanie, reguły rządzące w powieści nie są nam obce - mamy z nimi styczność każdego dnia.

Tomek, zdesperowany z powodu braku pieniędzy, z chęci pomocy łożenia na swoją edukacje, postanawia w sposób szybki zarobić dużą kwotę pieniędzy - wystawia na aukcji internetowej swoją rękę. Pomysłem, który wydaje się absurdalny, interesuje się Olgierd, sfrustrowany, pełen kompleksów i gniewu, wysoko postawiony pracownik, przyszły właściciel, dobrze...

black_hole | 2016-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2016

niepokojąca opowieść, pełna czarnego humoru, w którymś momencie zupełnie traci rozmach. dość ciekawie rozpoczęte historie kończą się dość banalnie, a to, co wydawało się być historią mrocznych instynktów, niespełnienia, kompensacji, staje się przypowieścią z morałem i dobrym zakończeniem.
szkoda.

Agnieszka_Gil | 2016-08-26

Szczególnie w stosunku do książek, które czytałam w ostatnim czasie - dość niezwykła. Inna. Ciekawa.
Polecam.

Paulina Zielińska | 2014-01-14

Z czystym sumieniem polecam tę książkę szczególnie tym, którzy na nowo chcą odkryć siebie :)

Izabela | 2013-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Kupiłam tą książkę w hipermarkecie za 2,99 , zaintrygował mnie tytuł i okładka.Przeczytana w jeden dzień.Książkę czyta się dobrze, styl oszczędny bez zbędnych opisów. Główny bohater był przedstawiony jako bezduszny człowiek bez uczuć wyższych i jakiejkolwiek empatii i później dokonuje się w nim przemiana, która daje czytelnikowi do myślenia. Nie żałuje tych wydanych 2,99 ,ale już 30 złoty za tę książkę bym nie dała.

Pulpix | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016

Trzy godziny przerażenia.
Ta książka jest strasznie prawdziwa.
Wyciąga na wierzch wszystkie brudy i najgorsze myśli, które siedzą w każdym z nas.
Bardzo dużo emocji zawarte w małej objętości książki.
Na szczęście daje nadzieję.

Polecam!

MoMo | 2013-11-13

Pomysl berdzo fajny, kupie reke... myslalam, ze moze jakas proteze... a tu taka niespodzianka...
Da sie czytac ;)