Przygody kota murmurando

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Przygody kota murmurando
978-83-7469-430-8
kot, murmurando

W tej książce znajduje się opowieść o kocie, który połknął księżyc, nadgryziony trochę przez gryzonie, i o innym kocie, polującym przy użyciu serów i fetorów. I opowieść o problemach kwiatów, z poczwarkami oraz podczas zapylania, i o pewnym małym niewidzialnym. I są tam też różne wiersze, które mała myszka napisała. Jeden zaczyna się tak: Puk, puk, czy tu mieszka Marysia, mistrzyni świata w...

Puk, puk, czy tu mieszka Marysia,
mistrzyni świata w przytulaniu misia?
- zapytali raz trzej wąsacze,
zajeżdżając superszybkim odkurzaczem.

5Element | 2016-02-10

Książka dla starszych dzieci. Zabawne, zwariowane wiersze, ukazujące nieskrępowaną wyobraźnię autorki niektóre śmiało można porównać do Tuwima. Ciekawa, zabawna proza. Warto poczytać z dzieckiem. Dobra zabawa i ciekawe rozmowy gwarantowane.

Jezier | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Przygody kota Murmurando - świetne, pełne humoru i gier słownych. Dodatkowe trzy opowiadania słabsze. zwłaszcza to o kocie i myszach.

| 2011-01-28
książek: 1917