Wynagrodzenia zarządu w spółkach kapitałowych

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320816130
biznes, finanse

Problematyka wynagradzania zarządów oraz roli i form nadzoru nad spółkami kapitałowymi wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno środowiska akademickiego, jak i praktyków gospodarczych. W związku z tym zwiększyło się zapotrzebowanie na rzetelną, usystematyzowaną wiedzę z zakresu funkcjonowania mechanizmów nadzoru w Polsce i na świecie. W książce dokonano oceny zasad motywowania kierownictw spółek w kontekście ich wpływu na efektywność sprawowania nadzoru korporacyjnego, a także omówiono regulacje prawne prawo spółek, prawo bilansowe i kodeksy dobrych praktyk. Ponadto przedstawiono model wynagradzania członków zarządów spółki publicznej, jego skutki finansowe i sposób ich ujęcia w sprawozdawczości finansowej spółki. Rok wydania: 2005,

| 2015-07-21
Na półkach: Ulubione, Chcę przeczytać