Tutanchamon. Za kulisami odkrycia

TUTANKHAMUN: The Untold Story
Egipt, Dolina Królów
historia
Katarzyna

Odkrycie w latach dwudziestych naszego wieku w Dolinie Królów w Egipcie niemal nienaruszonego grobu faraona Tutanchamona stało się międzynarodową sensacją. Archeologia zyskała obfite źródło wiedzy o starożytnym Egipcie, a cudowne wyposażenie grobu oczarowało szeroką publiczność. Z tym niezwykłym odkryciem, którego naukowej wagi nie da się przecenić, wiążą się też i legendy (słynna klątwa faraona, której pierwszą ofiarą paść miał jeden z odkrywców grobu, lord Carnavon) i wiele nieznanych do końca faktów. Kiedy odkrywcy po raz pierwszy weszli do grobu? Czy wszystkie zabytki znalezione w pomieszczeniach grobu znalazły się w Księdze Wpisów, którą prowadził główny odkrywca, Howard Carter?
Problemy te śledzi autor książki, dając odpowiedzi na wiele pytań do niedawna nieistniejących. Książka jest więc nie tylko historią odkrycia, lecz także zwierciadłem ludzkich emocji, namiętności, wzajemnych niechęci.

źródło opisu: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe

źródło okładki: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe