Kleopatra

Cleopatra
83-7179-201-8
historia
Katarzyna

Historia Kleopatry, walka o władzę, walka o miłość, walka o wpływy polityczne. Książka poniekąd biograficzna

Rafał | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Książka zatytułowana jest "Kleopatra"-i to jest pomyłka!Dlatego bo pan Bradford poświęcił Kleopatrze maksymalnie 30% druku,to zdecydowanie za mało!Największą uwagę skupił na: Cezarze,Pompejuszu,Antoniuszu i Oktawianie..Kleopatra była piękną kobietą,pełną wdzięku o nienagannych manierach,doskonałym politykiem i uwodzicielką.Znała biegle siedem języków i była ostatnią z rodu Ptolemeuszy i Królową Egiptu.Nie mogła znieść przegranej kampanii wojennej z Oktawianem,jej plany bycia Królową całego świata legły w gruzach.Popełniła samobójstwo,ukąsiła ją kobra.Moja niska ocena wynika z tego,co napisałem na początku.Uważam jednak za interesującą.

Anksunamun | 2016-07-01
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Bardzo przystępnie opisana historia Kleopatry, choć momentami ma się wrażenie, że bardziej dotyczy ona mężczyzn w jej życiu. Ogólnie bardzo ciekawa, autor nie męczy suchymi faktami ani natłokiem dat, raczej układa faktografię w narracyjną fabułę. Do tego książka zawiera trochę ilustracji i rycin, urozmaicających i obrazujących tekst.

arwena | 2015-05-04
Na półkach: 2015, Inne, Przeczytane