Ryzykantka

83-85373-98-5
romans historyczny
Wanda

Inne wydania

Jak uchronić się przed łowcami posagu? Oczywiście nie wychodząc za mąż. Z takim postanowieniem Victoria Huntington, posażna i ciekawa świata panna, decyduje się na bliską znajomość z hrabią Stonevale, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że ten czyha na jej majątek. Gra jest warta świeczki, bo w zamian za to przed Victorią otwiera się możliwość uczestniczenia w niebezpiecznych eskapadach, w trakcie których poznaje nocne życie Londynu – jaskinie hazardu i domy schadzek. Kiedy jedna z „nocnych wycieczek” kończy się wpadką, Victorii nie pozostaje nic innego, jak poślubić człowieka, który – według niej – kocha nie ją, lecz jej pieniądze.

Mak | 2014-03-29

Świetny romans historyczny, który warto przeczytać.

Bohaterowie są jak ogień i woda – dwa przeciwieństwa, których losy dziwnym trafem splatają się ze sobą. Lucas dąży do małżeństwa za wszelką cenę, zaś Victoria broni się przed nim wszystkimi możliwymi sposobami.

Vicky nie jest typową grzeczną damą, jak jej przystało. To kobieta z charakterem, która uwielbia ryzyko związane z nocnymi wyprawami. Razem z nią czytelnik trafia do miejsc zakazanych, o których kobieta nie powinna nawet myśleć. To typ chłopczycy, której spokojne bale zwyczajnie nudzą.

Jedna z nocnych eskapad bohaterów niemal kończy się skandalem, przez co zaczyna się nowy etap w życiu bohaterów. Związek pełen spięć i ciekawych dialogów, czyli wojna damsko-męska.

Jak to w romansach historycznych, nie zabrakło blizn z przeszłości, konfliktów rodzinnych, żądzy zemsty, zagadki sensacyjnej w tle i oczywiście pięknej miłości.

Amanda Quick nie jest moją ulubioną autorką, ale ta książka moim zdaniem jest jej najlepszą...

ZARAZA | 2014-06-13
Przeczytana: czerwiec 2014

Po przeczytaniu ostatniej strony miałam tylko jedno określenie na temat tej książki - strata czasu. Ta powieść była przede wszystkim strasznie nudna, nie było niczego, co by mnie porwało, sprawiło, że oderwałam bym się na trochę od rzeczywistości. A postać głównej bohaterki Victorii żenująca. Kiedy przeczytałam opis, pomyślałam że ta postać na pewno mi się spodoba, bo wydawało mi się, że będzie inteligentna, niezależna, buntownicza, nieugięta. Na początku nawet taka była, ale później stała się postacią strasznie irytującą, nudą. Zakładam zresztą, że romans powinien być romantyczny, mieć ten charakterystyczny klimat - tutaj zupełnie tego nie czułam. Podsumowując powieść nijaka - nie polecam.

Marianna | 2016-05-09
Przeczytana: lipiec 2013

Amanda Quick jest królową romansu historycznego. Ta powieść jest tego najlepszym dowodem. Książka zaciekawia od samego początku, plus za liczne wątki i mieszanie gatunków, mamy tutaj trochę przygody, trochę obyczajówki, romansu i historii. Zdarzają się momenty, kiedy trudno powstrzymać śmiech, duży plus za dialogi. I bohaterów z krwi i kości, z silnymi charakterami, którzy potrafią kochać na śmierć i życie. Warto przeczytać.

Kasjopeja | 2013-09-16
Przeczytana: 17 września 2013
Malgosia | 2014-04-25
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tej książki. Bałam się, że to jakiś okropny romans dla "kur domowych". Z baraku wyboru sięgnęłam po "Ryzykantkę" i okazało się, że bardzo fajnie się ją czyta. Fajna fabuła, trochę historyczna, trochę romantyczna, zaskakująca. Polecam.

introdukcja | 2015-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2015

Uwielbiam ten rodzaj kobiecej literatury. I choć czytając dałam się ponieść szykowi i obyczajom dawnych czasów, to nie chciałabym być w skórze głównej bohaterki.

Aż ciężko uwierzyć jaką drogę, na przestrzeni ostatnich wieków, kobiety przeszły w drodze ku niezależności. I o tym też jest ta książka. O silnej, inteligentnej kobiecie w męskim świecie. Oczywiście jak na romans historyczny przystało, z erotyką i intrygą w tle.

Victoria to majętna panna z zamiłowaniem do przygody, ale nie do małżenstwa spełniona.
Bardzo stara się o nią Hrabia Stonevale dla którego ważne jest małżeństwo z panną Victorią, on jest przebiegłym, sprytnym łowcą posagów.
Przypadła mi ta literatura w mój gust wciąga bardzo i intryguje mnie.
Świetna naprawdę warta przeczytania bo taką literaturę lubię przeczytać i to często, a ta książka mnie zachwyciła zaskoczyła pozytywnie.

myfascinatingbooks | 2016-09-14

Jeden ze słabszych romansów historycznych w wykonaniu Amandy Quick.

bookslover | 2013-08-18
Przeczytana: 19 marca 2013

Victoria posiada majątek przez co nie chce wiązać się z żadnym mężczyzną. Wierzy, że dzięki temu jest niezależna. Dookoła niej kręcą się łowcy posagów. Ona skutecznie ich odtrąca. Uważa siebie za starą pannę. Pewna dama z towarzystwa - Jessica Atherton, w czasie balu wydanego przez nią i jej męża zapoznała hrabiego Lucasa Stonevala z Victorią. Przeszli do pokoju gier. Victoria była znana ze swojej oryginalności. Odstawała bardzo od innych kobiet, czasem robiła rzeczy, które znajdowały się na granicy skandalu. Na przykład bardzo lubiła nocne przechadzki w dziwne miejsca ze swoją przyjaciółką Anabellą Lynthwood. Victoria wygrała w karty z Lucasem i powiedział, że powinien jej ofiarować jakąś usługę. Wiedząc, że przyjaciółki wybierają się wieczorem na jarmark, zaoferował - nie znosząc sprzeciwu - że będzie im towarzyszył. Brat Anabelli również miał im towarzyszyć, właśnie od niego dowiedział się o jarmarku.

Zaczęli spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Lucas nie ukrywał, że ona go...

Naataaalciaa | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Wspaniała książka, pełna dumy, przygody, ryzyka, miłości i... odrobiny braku rozsądku. Z miłości warto o nim zapomnieć... Chciałabym być Victorią... :) Rozamrzyłam się... Z pewnościa do niej wrócę. Polecam całego serducha :)