Teoria inwestycji finansowych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Niniejszy podręcznik, poświęcony teorii inwestycji finansowych, obejmuje problematykę deterministycznych przepływów pieniężnych, jednookresowych losowych przepływów pieniężnych, instrumentów pochodnych oraz uogólnionych przepływów pieniężnych. Początkowe fragmenty zawierają podstawy teoretyczne i pojęciowe, po czym stopniowo wprowadza się coraz bardziej skomplikowane problemy, przedstawione jednak w przystępny sposób. Zamieszczone w tekście przykłady ukazują zastosowanie teorii do rozwiązywania praktycznych problemów inwestycyjnych. Ćwiczenia wraz z odpowiedziami ułatwiają przyswojenie materiału.

Siabal | 2016-06-14