Moje miejsce. Autobiografia

Tłumaczenie: Aleksandra Zarzycka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-7552-181-8
siatkówka, sport, pamiętnik
IdęCzytać

Autobiografia słynnego argentyńskiego trenera siatkówki, selekcjonera reprezentacji Polski, z którą w 2006 r. zdobył wicemistrzostwo świata. Zebrane w jednym tomie wspomnienia to barwny zapis dojrzewania jednego z najbardziej cenionych szkoleniowców świata. Opowieść o dzieciństwie, rodzinie, pierwszych sukcesach oraz blaskach i cieniach kariery trenerskiej opatrzono zdjęciami z prywatnego...

Opowieść o dzieciństwie, rodzinie, pierwszych sukcesach oraz blaskach i cieniach kariery trenerskiej opatrzono zdjęciami z prywatnego archiwum autora.

[Agora, 2008]

Justyna | 2018-01-31

Kim jest Raul Lozano nie trzeba przedstawiać ,bo to każdyu wie. Cóż mogę powiedzieć o biografii a właściwie autobiografii? Przecudowna książka i podkreślam to z całą mocą:) Napisana książka w przepiękny sposób. Szczerze,prawdziwie i z uczuciem.Takie biografie lubię. Nawiązuje w tej książce do historii swojego kraju ,jak pięknie pokazuje miłość do kraju ojczystego(prawidziwy patriota) Opisuje przepięknie swoją karaierę tremerską ,która nie była tak pięknie usłana różami. Podziwiam ,cenie za to co zrobił dla Polski. Ogromny szacunek. Jeżeli ktokolwiek uważa że Raul Lozano nie był dobrym trenerem zachęcam do przeczytania tej książki,jestem pewna że te osoby zmienią zdanie.

Marcin_zielony | 2017-11-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jako fan siatkówki, oczekiwałem informacji o człowieku, który doprowadził do jednych z największych sukcesów polskiej siatkówki w tamtych czasach.
Mecz Polska - Rosja przeszedł do historii. Od tamtego czasu siatkówka pięła się tylko do góry.
Polecam, dodatkowo ciekawe zdjęcia no i poznajemy historię i życie Wielkiego trenera.

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 13 sierpnia 2011

Na rynku nie ma zbyt wielu siatkarskich publikacji, ale ta z pewnością jest wyjątkową, bo jest o „małym, wielkim geniuszu z La Platy” jak powiedział o nim Leo Beenhakker.

Pewnie już z wielu z Was, wie o kim będzie mowa. O człowieku, który uszczęśliwił Polskę i dał jej wielki powód do radości i co więcej tknął nowe życie w polską siatkówkę. Autobiografia Raula Lozano „Moje miejsce” jest bardzo typowym przykładem takiej właśnie publikacji, pod tym względem jest niemal wzorowa. Dla nas, polskich kibiców również powód napisania książki przez Argentyńczyka wyzwala dodatkowe emocje: „ Pozwólcie zatem mi wytłumaczyć - bez cienia skargi! - tę moją warszawską samotność wśród tłumów, a zrozumiecie, że to właśnie potrzeba zwykłej, codziennej rozmowy z Wami skłoniła mnie do napisania tej książki”.

Książka Raula Lozano „ Moje miejsce. Autobiografia” jest doskonałą publikacją opowiadającą historię znanego trenera od jego narodzin do pamiętnych mistrzostw świata w 2006 roku. To przegląd...

Kinga | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Kim jest Raul Lozano? Kibicom polskiego sportu raczej go przedstawiać nie trzeba, jednak wiadomo, że nie wszyscy się sportem interesują.
Raul Lozano to argentyński trener. Był pierwszym zagranicznym selekcjonerem reprezentacji Polski w siatkówce. To on przyczynił się do "odbudowania" potęgi polskiej siatkówki (byliśmy nią w latach 70. ubiegłego wieku, gdy zdobywaliśmy złoto Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich pod wodzą Huberta Jerzego Wagnera) w XXI wieku. Objął kadrę w 2005 roku, a już rok po rozpoczęciu pracy u nas, zdobyliśmy pierwszy medal w męskiej siatkówce dla Polski po latach "pustki" (wcześniej w 2003 i 2005 roku złoto mistrzostw Europy zdobyliśmy w siatkówce kobiecej pod wodzą Andrzeja Niemczyka) - srebro na mistrzostwach świata (8 lat później znowu zagraliśmy w finale przeciwko Brazylii, tym razem rewanżując się i tym samym... Jesteśmy aktualnymi mistrzami świata, jednak pod wodzą... Już trzeciego trenera po Argentyńczyku).
Podziwiam Raula Lozano i jest dla mnie...

Ina | 2014-07-10
Przeczytana: 2011 rok

Nie boję się stwierdzić, że Raul Lozano przyczynił się do odrodzenia polskiej siatkówki. Ten człowiek przeprowadził rewolucję w kadrze, nie bał się wyzwań i kontrowersyjnych nieraz decyzji. Pamiętam, jak w środowisku siatkarskim mówiło się o nim: "168 centymetrów naszej dumy". Nie sądzę, by było to przesadzone - polska siatkówka naprawdę wiele mu zawdzięcza.
Dzięki jego autobiografii można raz jeszcze przeżyć te najpiękniejsze chwile, a także poznać jego samego i drogę, która zaprowadziła go tak daleko. Wspomina o wielu ciekawych rzeczach, także o tych, które pamięć już nieco zatarła. Najpiękniejszym momentem dla mnie w tej książce jest przywołanie postaci Arka Gołasia.

Sandra | 2012-04-14

Autobiografia wspaniałego trenera i człowieka. Polecam wszystkim tym, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o mrocznej historii Argentyny. Gwarantuję, że dowiecie się więcej niż z jakiegokolwiek podręcznika historii.

Jeniulka | 2011-01-23
Przeczytana: 2008 rok

Książka kapitalna opisuje nie tylko pracę Raula Lozano z naszą reprezentacją ale także jego życie w Argentynie, można poznać trochę historii tego państwa. Polecam ją nie tylko dla fanów siatkówki ale i dla pozostałych

IdęCzytać | 2010-10-20
Przeczytana: 15 października 2010