Przeklęte złoto

Okładka książki Przeklęte złoto Ann Maxwell
Okładka książki Przeklęte złoto
Ann Maxwell Wydawnictwo: Amber Cykl: Rarities Unlimited (tom 2) literatura piękna
Rarities Unlimited (tom 2)
Running Scared
Amber
2010-01-01
2010-01-01
Ewa Błaszczyk, Anna Krawczyk-Łaskarzewska
romans

kasyna , kolekcjonerzy ,mafia plus sensacja i oczywiście romans .bez większych emocji ale czyta się z przyjemnością.

Ma 29 książek na LC, a ta - 6,34 (77 ocen i 7 opinii). Podają, że jest pisarką "dla kobiet", co przetłumaczone na język ludzi cywilizowanych oznacza literaturę marnego sortu. Przypominam, że nie istnieje "literatura dla kobiet", bo takie sformułowanie, by je obrażało i dyskryminowało. Lepiej by Panowie Redaktorzy mówili o "książkach dla blondynek".

Książka ta trafiła w desancie z Biblioteki w Toronto wśród innych szmir, które zapełniają 1,5 regału przeznaczonego dla polskojęzycznej literatury. Przeleciałem, recenzować nie będę, bo i tak niepotrzebnie czas zmitrężyłem. Przewidywalne czytadło; by nie wzbudzać sporów - 5

To moja pierwsza styczność z Elizabeth Lowell. Już po fabule pomyślałam " to może być interesujące" - i wcale się nie zawiodłam.
Widzę, że nie wszystkim się podobało, ale o gustach się nie dyskutuje. Jeśli o mnie chodzi, to książka jest warta zainteresowania.
Risa i Shane pracują razem. On zbija majątek w Las Vegas, dzięki swojemu kasynowi, a ona jest kuratorką i specem od złota. Kiedy Shane prosi ją o wydanie opinii na temat złota, Risa przeczuwa, że coś jest nie tak ze złotem.
Potem dowiadujemy się o Charelle, która nie miała szczęścia w przeciwieństwie do Risy. Trudni się channelingiem, a w tym pomagają jej Socks i Tim.
Jednakże pieniądze zarabiane przez nich, nie uszczęśliwiają Charelle. Aż w końcu trafia się niesamowita okazja...
303 strony pochłonęłam z wielkim apetytem, im bliżej zakończenia, tym bardziej żałowałam, że muszę odłożyć książkę. Ale cóż książka to arcydzieło. Było w niej wszystko co potrzebne: śledztwo, intryga, nienawiść, miłość a nawet wątek komizmu.
Polecam gorąco. Punkty widzenia biednych oraz bogatych ludzi z klasą. Pani Lowell napisała interesującą książkę i jestem pewna, że jak zobaczę jej nazwisko w sklepie czy w księgarni to sięgnę po książkę.

Ta książka woła o pomstę do nieba.

Ta książka woła o pomstę do nieba.

Nie moje klimaty. Autorka przenosi nas do tłocznego, rozpędzonego za pieniędzmi i sławą Las Vegas, ale z punktu widzenia dwóch skrajnych światów: bogatych i wpływowych właścicieli kasyn i klubów nocnych, oraz dziwek i złodziei z samego dna. A wszystkich ich łączy jedno: chęć posiadania - władzy, pieniędzy, złota. Gdzieś tam w tle pojawia się romans, ale w sumie to jest on tak blady w świetle wydarzeń, że prawie niezauważalny (przynajmniej dla takiego pospolitego romantyka jak ja). Poza tym ciężki styl pisarki nie zachęca mnie do sięgnięcia po inne pozycje tej autorki. Chyba, że natknę się na nie przez pomyłkę, to już przeczytam.

Przewidywalna bardzo i mało ciekawa jak dla mnie.

Przewidywalna bardzo i mało ciekawa jak dla mnie.

Bardzo dobrze napisana i wciągająca

Bardzo dobrze napisana i wciągająca

Osobiście mi się nie podobało. Bardzo przewidywalna książka. Już wiadomo, jak się skończy zanim się zacznie.

Cykle:
Rarities Unlimited (tom: 2)

Cykle:
Rarities Unlimited (tom: 2)

• Sensacja/Kryminał
  • Romans