Propeth
horror, thriller, sensacja, Peretti
asiek

John Barrett, prezenter "Wiadomości telewizyjnych o 17:00" - najpopularniejszego w mieście programu informacyjnego, ma kłopoty. Jego wygodny świat sukcesu znalazł się nad przepaścią. Odkrywa, że redaktor naczelny Wiadomości manipuluje informacjami pewnego reportażu, a potem usiłuje zatrzeć za sobą ślady. Sprawa staje się poważna. Tragiczna śmierć jego ojca okazuje się nie być przypadkiem. Porzucony przed laty syn Carl pojawia się ponownie w jego życiu, co staje się osobistym wyzwaniem i okazją do odkrycia prawdziwej treści swego człowieczeństwa schowanej za telewizyjnym wizerunkiem. Kierująca się z pozoru obiektywizmem i dziennikarską rzetelnością grupa redaktorów programów informacyjnych stacji telewizyjnej Kanał 6 dzieli się i toczy zaciekłą walkę o Prawdę.

źródło opisu: nota wydawcy

Antoni Leśniak | 2014-03-02
Przeczytana: 18 listopada 2014

Współczesny świat oparty jest na informacji. Kto ją ma pierwszy, ten ma władzę. Dokonuje się to dziś w ułamkach sekund. Każda stacja telewizyjna stosuje najróżniejsze tricki, by tylko wyprzedzić swoją konkurencje i wystrzelić z kolejnym newsem o chwilę wcześniej niż inni. Jeśli dotyczy to sfery finansów to sekundy decydują o tym, żeby ktoś został milionerem lub stracił fortunę. To oczywiście skutkuje zachowaniami, na które nie mamy wpływu, a które mogą zmienić życie człowieka w sposób diametralny. Dla jednych wiedza o kłopotach jest okazją do szybkiego pozbierania się i błyskawicznego stanięcie na nogach, bo zwycięzcą jest ten, kto walczy, a nie ucieka. To jednak zależy od charakteru i osobowości człowieka. Ktoś inny w obliczy klęski poddaje się, wpada w stan depresji lub stresu, który go zżera i powoduje marazm i apatię. Proces wychodzenia trwa bardzo długo i nie zawsze się kończy sukcesem. Często potrzebna jest pomoc zewnętrzna. Najpierw szukamy jej u rodziny, bliskich,...

asiek | 2010-10-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 października 2010

Jestem fanką prozy F. Perettiego , a to kolejna jego książka, która mnie urzekła. Doskonale łączy on ciekawą fabułę i dynamiczną akcję thrillera z głębokim przekazem.

John Bareth jest prezenterem telewizyjnym. Któregoś dnia przychodzi mu zmierzyć się z Prawdą. Książka w ciekawy sposób obrazuje dylematy tego człowieka i jego zmagania z samym sobą, a także nieprzychylnymi mu ludźmi dookoła. Ukazuje jak każda, nawet niewielka wydawać by się mogło, decyzja może mieć wpływ na życie. Wciąga, ale i uczy. Wzbudza refleksje dotyczące systemu wartości. Czytelnik zastanawia się w końcu nad swoimi wyborami.

Polecam!

MarcinKaczmarczyk | 2016-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Przeczytałem kilka powieści Perettiego. Byłem nimi zafascynowany od pierwszej strony (Władcy Ciemności, Synowie Buntu), tu było inaczej. Początek trochę jak zapowiedź przydługiego filmu. Dalej jednak rewelacja.

Polecam

justi | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Religia

Przepadam!

andzia | 2012-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Na początku wg mi sie nie podobała, ale po przeczytaniu kilku rozdziałow to sie zmienilo. Wciagneła mnie na dobre. tyle lat stała u mnie na półce i nigdy nie wziełam jej, co by przeczytac. dobrze, ze w końcu to zrobiłam, bo ksiązka jest naprawde fajna, ciekawa i interesujaca. polecam

Mirek Wołoszyn | 2016-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2016