Jan Paweł II -nasz święty

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-1435-4
Jan Paweł II, biografie
malineczka74

Choroba, początkowo ukryta, wypełnianie się przepowiedni fatimskiej zapowiadającej cierpienie biskupa Rzymu, a wreszcie, gdy cierpienie papieża stawało się coraz bardziej widoczne, mnożące się spekulacje, czy papież nie powinien ustąpić? Druga część pontyfikatu Jana Pawła II pełna była dramatycznych pytań, na które nie było łatwych odpowiedzi, tajemnic, które poznajemy dopiero teraz. Paweł...

Paweł Zuchniewicz, najbardziej znany polski autor książek o Janie Pawle II, napisał opowieść, która zapada głęboko w serce i może stać się kolejnym świadectwem świętości Naszego Papieża.

Z każdą książką dotyczącą biografii Karola Wojtyły coraz bardziej przekonuję się, że Paweł Zuchniewicz jest nietypowym pisarzem, a przede wszystkim biografem papieskim. Z niemałą nutką żalu sięgnęłam po ostatni tom cyklu zatytułowany: „Jan Paweł II – nasz święty”. Tak naprawdę jest to jedyna książka z tej serii, jaka nie stoi na półce na moim regale. Na szczęście działają jeszcze takie instytucje, jak biblioteki, które oferują książki swoim czytelnikom. Pozycja została mi wypożyczona na miesiąc, ja jednak przeczytałam ją w tydzień.
Akcja ostatniej części rozpoczyna się 24 lutego 1990 roku, kiedy umiera poseł, senator oraz prezydent Republiki Włoskiej – Alessandro Pertini. Człowiek, który mimo tego, że był zagorzałym ateistą, szczerze zaprzyjaźnił się z głową Kościoła Katolickiego – papieżem Janem Pawłem II. Ojciec Święty dowiedziawszy się o jego śmierci, zaczął się za niego modlić. Kilka dni później papież przychodzi do lekarza. Niepokoją go spowolnione ruchy jego ciała. Medyk, po...

Mateusz | 2015-09-12
Przeczytana: 09 września 2015