Czy jest coś, co jada osy? I 101 innych intrygujących pytań

Wydawnictwo: Insignis
Does Anything Eat Wasps?
978-83-61428-22-0
A--

Następna książka z bestsellerowej serii NewScientist wypełniona po brzegi intrygującymi pytaniami i odpowiedziami - kolejna porcja znakomitej rozrywki, fascynujących ciekawostek i zdumiewających faktów. Pytania z życia wzięte mieszają się tu z hipotetycznymi, lecz niezwykle ciekawymi kwestiami. Dowiecie się, dlaczego herbata po dodaniu cytryny staje się jaśniejsza i dlaczego najzwyklejsze...

Pytania z życia wzięte mieszają się tu z hipotetycznymi, lecz niezwykle ciekawymi kwestiami. Dowiecie się, dlaczego herbata po dodaniu cytryny staje się jaśniejsza i dlaczego najzwyklejsze ziemniaki mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne. Po-znacie maksymalną długość słomki, przez którą można napić się coli, i przekonacie się, jaki kierunek pokazuje kompas umieszczony w przestrzeni kosmicznej.
Czytelnicy i korespondenci magazynu "New Scientist" po raz kolejny stanęli na wy-sokości zadania, zadając mnóstwo arcyciekawych pytań i udzielając pasjonujących wyjaśnień. Jaki kolor wyszczupla i dlaczego? W jakie drzewa najczęściej trafiają pioruny? Dlaczego morze jest niebieskie? Z czego tak naprawdę wynika wzór bieżnika opon?

PABLOPAN | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Podobna do poprzedniczek z tej samej serii. Pytania bardzo ciekawe i inspirujące, odpowiedzi już nieco mniej. Niektóre z nich to elaboraty pełne fizycznych wzorów i chemicznych określeń, przez co są niezrozumiałe dla przeciętnego czytelnika. Duży plus za to, że książka zmusza do myślenia o rzeczach, które wydają się oczywiste i na co dzień nie zwracamy na nie uwagi.

książek: 2018
Olga | 2014-09-02
Przeczytana: 02 września 2014

Zobaczyłam kiedyś reklamę w gazecie i od tamtej pory czatowałam na tę książkę, aż dorwałam ją za 10 zł w Realu.
Szybko się czyta, pytania są ciekawe. Zwykle jest po kilka odpowiedzi do jednego pytania, więc można sobie porównać jak sprawa wygląda z różnych punktów widzenia.
Wadą jest dla mnie natomiast wydanie. Okładka jest całkiem estetyczna, jednak szybko się niszczy i odchodzi z niej folia na brzegach.
Myślę, że za 10 zł warto mieć, ale pewnie nie kupiłabym jej za cenę okładkową (32 zł).

Krzysztof_g | 2013-08-07

Taka niezobowiązująca pozycja popularnonaukowa. Szybko się czyta, nie trzeba za dużo myśleć ;)Poleciłbym ją młodszym czytelnikom, może zainspiruje ich do poważniejszych lektur.

Agnieszka | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

W książce tej poruszane są ciekawe tematy z dnia codziennego jednak odpowiedzi nie zawsze są zrozumiałe dla przeciętnego człowieka. Pytania nie są trudne a niektóre odpowiedzi wymagają dobrej znajomości fizyki i chemii aby zrozumieć o co w tym chodzi. Spowodowane jest to pewnie tym że odpowiedzi udzielane są przez czytelników czasopism którzy niekiedy chcą się pochwalić swoją wiedzą zamiast łatwo i przyjemnie odpowiedzieć na pytanie.

Captain_Drown | 2017-05-27
mcsowx | 2017-05-13