Człowiek Everestu

Seria: Naokoło Świata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
The Man of Everest: The Autobiography of Tenzing
Everest, szerp

Wspomnienia Szerpa Tenzinga Norkaya, pierwszego zdobywcy - obok E. Hillary`ego - najwyższego szczytu świata.

| 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Eh, najlepsza, znakomita, przepełniona górami, wszystko to co lubię. Tak, lubię bardzo. Z tą książką jest jak z dobrym filmem, chce się przeczytać jeszcze raz i jeszcze, aby wyłapać wszystkie szczegóły.

Za mało żeby zachęcić? To może jeszcze dodam, że wstęp do książki napisał sam Wawrzyniec Żuławski, zachwalając styl, w jakim, ten prosty człowiek z wysokich Himalajów, przelał na papier swoje wspomnienia ze zwycięstw i porażek. Słowem: życie.

Krecik | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Książka bardzo przyjemna w czytaniu. Polecam dla osób zainteresowanych tematyką gór, stanowi idealne dopełnienie książki "Zdobycie Mount Everestu" Johna Hunta. Opowiada o wysokich górach oraz wyprawach w nie patrząc oczyma ludzi którzy tam mieszkają. Gorąco polecam

edmund | 2013-01-11
Przeczytana: 2011 rok

Jak dla mnie - rewelacja! Fascynująca opowieść o życiu Szerpy, o Himalajach, Nepalu i o pierwszych wyprawach. Uważam, że powinien przeczytać ją każdy, kto kocha góry.

kalico | 2013-07-10

W tej książce poznajemy życie sherpy, który tak samo jak biali ludzie maży o największej górze świata. Bardzociekawa pozycja

kasia1987 | 2016-09-16
tyberiusz | 2015-11-27