Śmiech na linie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura górska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stapis
Smiech na lane
83-85145-45-1
taternictwo, humor, wspinaczka
satyra

Tatry i taternicy w zabawnych tekstach i rysunkach znakomitego słowackiego wspinającego się satyryka.

żabot | 2013-05-13
Przeczytana: 2007 rok

Dałbym 9 lub 10 gwiazdek, gdyby ksiażka była wiernym tłumaczeniem ze słowackiego. Niestety nie jest. Zupełnie niezrozumiałe jest, dlaczego polski wydawca postanowił mocno okroić oryginał (który tez posiadam). O ile pewne teksty słowackie być moze mogły by być mało zrozumiałe dla polskiego czytelnika, to zupełnym nieporozumieniem jest okrojenie książki z wielu przezabawnych (i jak najbardziej zrozumiałych) rysunków, które są równoprawnym, czy może nawet ważniejszym niż tekst, elementem.

| 2010-10-06
Monika | 2016-01-17