83-88170-33-3
marketing, podręcznik, mba
biznes, finanse

'Tajniki marketingu' powstały w oparciu o artykuły, które co tydzień ukazywały się w Financial Times. Książka niniejsza jest piątą powstałą w wyniku wyżej wspomnianej współpracy. Podobnie jak w przypadku pozycji ją poprzedzających, mamy nadzieję, że zawiera ona podstawowe i najważniejsze zagadnienia z dziedziny marketingu, wzbogacone wieloma nowymi koncepcjami, które znajdą zrozumienie i uznanie w oczach studentów oraz jego praktyków w XXI wieku.

'Tajniki marketingu' prezentują ponad 50 artykułów napisanych przez członków kadry naukowej Kellogg Graduate School of Management, Northwestern University (koło Chicago), Wharton School of the University of Pennsylvania, INSEAD pod Paryżem i London Business School. Połączenie odmiennych podejść - amerykańskiego i europejskiego, prezentowanych przez znakomitych autorów, czyni tę książkę szczególnie wartościową. Na książkę składa się dziesięć rozdziałów:

Marketing w XXI wieku
Zrozumieć nabywcę
Analiza konkurencyjna
Strategia marki
Reklama i sprzedaż
Strategia wejścia na rynek i nowe technologie
Sprzedaż detaliczna i bezpośrednia
Marketing branżowy
Nowe media marketingowe
Marketing międzynarodowy

Czytelnicy znajdą tu analizy i rozwiązania szerokiego spektrum problemów - od dobrze znanych, ale trudnych zagadnień związanych z reklamą i kształtowaniem cen, po powodujące często zamieszanie możliwości oferowane przez nowe, elektroniczne media. Niektóre artykuły poruszają problemy związane ze zmowami przedsiębiorstw, które są całkiem legalne w wielu krajach, dobre i złe strony bycia pionierem na rynku, a także kwestie etyczne, które wynikają z praktyki marketingu.

Zapoznając się z treścią książki, warto pamiętać stwierdzenie Philipa Kotlera (na stronie 6), którego zdaniem „większość przedsiębiorstw odnoszących sukcesy w chwili obecnej, stosuje taki marketing swoich produktów, jakbyśmy żyli w roku 2005”. Krótkie wprowadzenia do każdego rozdziału podkreślają jego znaczenie w szerszym kontekście, a podsumowanie na końcu każdego artykułu zaprojektowano w sposób umożliwiający Czytelnikowi szybką identyfikację szczególnie interesującej tematyki. Lista polecanej literatury uzupełniającej powinna pomóc tym, którzy zechcą pogłębić interesujące ich zagadnienie albo odszukać określone materiały źródłowe. Jeżeli Czytelnikowi niniejsze opracowanie przypadnie do gustu, ucieszy go z pewnością wiadomość, że przygotowujemy kolejną pozycję z tej serii, tj. Tajniki zarządzania strategicznego.

źródło opisu: http://keliber.pl/

źródło okładki: http://keliber.pl/