Żydzi i Arabowie. Historia współczesnego Izraela

83-86859-55-4
Bliski Wschód, polityka
historia
shpinac

Od chwili powstania w 1948 r. państwo Izrael było obiektem kontrowersji i sporów na płaszczyźnie międzynarodowej, a także areną złożonych konfliktów wewnętrznych. Izraelskie społeczeństwo stanowi bowiem niezwykłą mozaikę - tworzą je Żydzi (ze Wschodu i Zachodu, Sabrowie, masy imigrantów, osoby świeckie i głęboko religijne) oraz Arabowie (muzułmanie, chrześcijanie i druzowie). Ich wspólne dzieje nacechowane są wzajemnym niezrozumieniem, ostrymi starciami, wojnami i kolejnymi próbami ustalenia zasad pokojowego współistnienia.

Książka została rozpisana ,,na dwa głosy" - składa się z dwóch niezależnych, uzupełniających się nawzajem części. Każda z nich przedstawia wielowymiarowy obraz jednej z tych dwu społeczności. Wspólnie tworzą adekwatny opis złożonej, nadzwyczaj skomplikowanej, ale jakże pasjonującej rzeczywistości.

KMaria | 2016-01-18

Dla tych którzy są zainteresowani konfliktem,historia,dziejami.Izrael,Palestyna.
Dużo informacji.

KINGA198713 | 2012-02-17