Magia i religia. Szkice z antropologii religii

Seria: Antropologia Religii
Wydawnictwo: Nomos
magia, religia, antropologia
Marta

Książka przygotowana na bazie wieloletnich wykładów prowadzonych na Uniwersytetach Warszawskim i Jagiellońskim. Jest to pierwsze zwarte wydanie w języku polskim tekstów, które prezentowane podczas wykładów, przez wiele lat cieszyły się ogromną popularnością. Książka łączy w syntetyczną całość dyscypliny kulturoznawcze, badania empiryczne, przyrodnicze podejście antropologii fizycznej a także psychologię i psychoanalizę.

Psychol000 | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Rozważanie bardzo ciekawe, chociaż miałem niekiedy wrażenie, że prof. był zbyt entuzjastyczny dla koincydencji, które mogą być wynikiem statystyki.

Eryk Pakuła | 2015-10-09
Przeczytana: 2015 rok