Erinnerungen, Träume, Gedanken
83-909527-1-8
Róża_Bzowa

Swoista autobiografia Junga opracowana przez Anielę Jaffe - jego osobistą sekretarkę, autorkę wielu publikacji z zakresu psychologii analitycznej.

| 2016-07-03

Mam za sobą już kilka książek Carla Gustava Junga, w tym "Typy psychologiczne i "O rozwoju osobowości". Ze wszystkich "Wspomnienia, sny, myśli" wydają mi się najbardziej osobiste, zresztą nic dziwnego, w końcu to autobiografia sławnego psychologa. Pozycja ta pozwala lepiej poznać tak Junga, jak i siebie. Jest dobrą, naturalną inspiracją do podjęcia opisu własnych wspomnień, snów i myśli. Ja już od jakiegoś czasu prowadzę dziennik i ma on podobną budowę do tej książki, choć oczywiście ja tak pięknie, a zarazem skutecznie nie potrafię znajdować sensu w pozornie przypadkowych mentalnych obrazach oraz wtłaczać ich w kontekst całego swojego życia. Brak mi dystansu zależnego od sędziwego wieku, no i oczywiście wyczucia psychologii. Sięgnęłam po tę pozycję w momencie, kiedy za kilka miesięcy czekają mnie studia na tym kierunku i moja ciekawość historii myśli psychologicznej rośnie z każdą przewróconą stroną "Wspomnień, snów, myśli". Książka prowadzi nas przez całe życie Junga, od...

ermanism | 2012-02-17

ilekroć po tekst ten sięgam, wstyd mną owłada, że takim prochem jestem i na twarz padam przed tym gigantem ducha.

| 2014-11-20

Genialna książka i prawdą jest, że w sumie (auto)biograficzna. Myślę, że może się stać ciekawą lekturą i dla tych, którzy jeszcze za dużo o psychologi analitycznej Junga nie czytali, a poznawanie idei poprzez żywe historie i od osobiste wypowiedzi ma dodatkowy smaczek.

.:exile:.

Łukasz | 2013-10-05
Przeczytana: 01 lipca 2013

Uważam tę pozycję za obowiązkową dla osób zainteresowanych psychologią ze względu na zawód, zaś innym polecam jako świetną mapę ludzkiej psychiki.

Virtus | 2015-08-27

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce być choć trochę samo-świadomym.

Marlon | 2019-06-04
anomalia | 2019-04-07