Erinnerungen, Träume, Gedanken
83-909527-1-8
Róża_Bzowa

Swoista autobiografia Junga opracowana przez Anielę Jaffe - jego osobistą sekretarkę, autorkę wielu publikacji z zakresu psychologii analitycznej.

Krzysiek | 2015-12-17
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Jeden z wielu ciekawych fragmentów tej jakże wartościowej autobiografii:Jest rzeczą ważną ,byśmy mieli jakąś tajemnicę i przeczucie czegoś niepoznawalnego.
To instynkty tworzą nieświadomość i jej treści.Nie potrafimy poznać natury nieświadomości.Poznać naturę można tylko dzięki wiedzy ,która rozszerza świadomość ,toteż aby pogłębić samopoznanie ,potrzeba również nauki ,czyli psychologii.
Dziwi mnie tylko zawyżona cena książki(min.120zł) na allegro przez co nie mogę jej nabyć a chciałbym,cóż pozostaje tylko biblioteka.
Można by było coś zrobić z tą ceną,chociaż na święta.

Ewusia Paliga | 2016-07-03

Mam za sobą już kilka książek Carla Gustava Junga, w tym "Typy psychologiczne i "O rozwoju osobowości". Ze wszystkich "Wspomnienia, sny, myśli" wydają mi się najbardziej osobiste, zresztą nic dziwnego, w końcu to autobiografia sławnego psychologa. Pozycja ta pozwala lepiej poznać tak Junga, jak i siebie. Jest dobrą, naturalną inspiracją do podjęcia opisu własnych wspomnień, snów i myśli. Ja już od jakiegoś czasu prowadzę dziennik i ma on podobną budowę do tej książki, choć oczywiście ja tak pięknie, a zarazem skutecznie nie potrafię znajdować sensu w pozornie przypadkowych mentalnych obrazach oraz wtłaczać ich w kontekst całego swojego życia. Brak mi dystansu zależnego od sędziwego wieku, no i oczywiście wyczucia psychologii. Sięgnęłam po tę pozycję w momencie, kiedy za kilka miesięcy czekają mnie studia na tym kierunku i moja ciekawość historii myśli psychologicznej rośnie z każdą przewróconą stroną "Wspomnień, snów, myśli". Książka prowadzi nas przez całe życie Junga, od...

ermanism | 2012-02-17

ilekroć po tekst ten sięgam, wstyd mną owłada, że takim prochem jestem i na twarz padam przed tym gigantem ducha.

| 2014-11-20

Genialna książka i prawdą jest, że w sumie (auto)biograficzna. Myślę, że może się stać ciekawą lekturą i dla tych, którzy jeszcze za dużo o psychologi analitycznej Junga nie czytali, a poznawanie idei poprzez żywe historie i od osobiste wypowiedzi ma dodatkowy smaczek.

.:exile:.

Łukasz | 2013-10-05
Przeczytana: 01 lipca 2013

Uważam tę pozycję za obowiązkową dla osób zainteresowanych psychologią ze względu na zawód, zaś innym polecam jako świetną mapę ludzkiej psychiki.

Virtus | 2015-08-27

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce być choć trochę samo-świadomym.

asterienz | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016