Zew Mężobójcy

Tłumaczenie: Andrzej Ziembicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Współczesna powieść amerykańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
Go to the Widow-Maker
83-85348-35-2
Ulaba

Nieznana dotąd polskiemu czytelnikowi powieść autora "Stąd do wieczności". Pisarz dokonuje w niej wnikliwej analizy postawy mężczyzny zmuszonego przez życie do dokonania trudnego wyboru. Znany dramaturg Ron Grant, uwikłany w związek ze starszą kobietą i zakochany w innej, widzi w tej sytuacji zagrożenie dla swego poczucia niezależności i swobody. Aby je odzyskać, aby potwierdzić własną męskość i niczym nie skrępowaną wolę, zaczyna w gronie ludzi jemu podobnych uprawiać nurkowanie i podwodne polowania kreując świat, w którym wciąż na nowo można podejmować ryzyko - ryzyko zabijania, zdobywania, posiadania. Ta książka opowiada o męskiej wojnie toczonej w imię pokonania własnych słabości, żywiołu i kobiet, a jej autor objawia się tu, jak trafnie ujął jeden z krytyków, jako "Hemingway naszych czasów".

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LubimyCzytać

ciach | 2012-02-09

Książka doskonała. I nie piszcie bzdur, że nieznana polskiemu czytelnikowi. Czytałem ją sto lat temu, pożyczona z biblioteki i wyglądała na stuletnią

Marcin | 2015-10-31

Też czytałem ze sto lat temu i wywarła na mnie niesamowite wrażenie.

szerzawiak | 2016-04-24
Ella48 | 2016-01-29