Przedsiębiorstwa międzynarodowe

Wydawnictwo: Branta
biznes, finanse

Przedsiębiorstwa międzynarodowe, których aktywność znacznie wzrosła w drugiej połowie dwudziestego wieku, działają obecnie w większości krajów świata i posiadają duże możliwości wpływu nie tylko na sferę gospodarczą, ale także polityczną i społeczną. Potencjał finansowy i technologiczny czyni je ważnymi partnerami państw na arenie międzynarodowej. Jednak pomimo wzrostu znaczenia korporacji, to państwa pozostają głównymi i nadrzędnymi podmiotami stosunków międzynarodowych.