Dlaczego tak trudno być razem?

Tłumaczenie: Piotr Jezierski
Wydawnictwo: Świat Książki
Er det sa svaert at leve sammen?
83-7311-581-1
małżeństwo, rozstanie, związek
poradniki
Kinqa

To książka zdecydowanie różniąca się od innych podejmujących temat wspólnego życia dwojga ludzi. Autorce nie tylko udało się pokazać problemy dzisiejszych związków, ale także zaproponować ich skuteczne rozwiązania. Ciągły pośpiech, wybór między partnerem a pracą, chęć zapewnienia dzieciom najlepszego startu wypełniają dni współczesnych Polaków. Rośnie też liczba nieudanych małżeństw. Duńska autorka w prosty i zrozumiały sposób opisuje różne sytuacje oraz etapy ewolucji partnerskiego związku, korzystając przy tym ze sowich doświadczeń zarówno zawodowych (pracuje jako terapeutka w poradni małżeńskiej i rodzinnej), jak i osobistych.

Oto niektóre tematy poruszone w tej książce:
- W jakim celu zawieramy małżeństwo?
- Kolejne kryzysy w małżeństwie
- Nuda i przesyt
- Konsekwencje rozstania
- Czy możliwe jest budowanie trwałych i harmonijnych związków?

Karen Zimsen tak wypowiada się na temat małżeństwa: "Wierzę w małżeństwo jako instytucję, ale jednocześnie uważam, że istnieje granica ceny, jaką można zapłacić za jego podtrzymywanie. Chciałabym zapobiegać tworzeniu nieudanych związków będących przyczyną wielu ludzkich tragedii. Sytuacje, którymi zajmuję się w tej książce, rozgrywają się w czterech ścianach naszych domów. Gdybyśmy do małżeństwa odnosili się z troską równą tej, z jaką odnosimy się do pracy zawodowej, marzenia o szczęśliwym, harmonijnym życiu rodzinnym stałyby się rzeczywistością".

MalenkaK | 2011-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2014