Biografie spod ciemnej gwiazdy

Wydawnictwo: Śląsk
83-216-0805-1
inviernita

"Zapraszając czytelnika do mojej galerii typów spod ciemnej gwiazdy świadomie wybrałem bohaterów różnych epok i krajów, różnych sfer i środowisk, różnych predyspozycji duchowych i intelektualnych, różnych wreszcie profesji"-pisze w odautorskim słowie Marek Ruszczyc. Na książkę składa się dziewięć biograficznych portretów. Są to: Joanna-władczyni XIV-wiecznego Neapolu, Beatrice Cenci, alchemik Hans von Mühlenfels, książę Adam Poniński, Giacomo Casanova, Aleksander Cagliostro, madame Lenormand-wróżbitka doby Napoleona I, Julian Aleksander Bałaszewicz-as carskiej Ochrany oraz "Griszka" Rasputin. Autor analizuje naturę bohaterów oraz ich czynów wyrastających z klimatu czasów, w których żyli i których byli tworem.
/Z okładki

Sławek33 | 2015-10-09