Komu dziecko, komu? Powieść satyryczno-obyczajowa

Wydawnictwo: Wibet
satyra, rodzina, dzieci, ślub, rozwód
Róża_Bzowa

Jedna z najzabawniejszych powieści popularnej autorki. Rozwiedzione pary szukają nowych partnerów, dzieci tęsknią do swoich rodziców. A co zrobić, gdy rozwód okaże się większym błędem niż małżeństwo?

źródło opisu: Wibet, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Degamisz | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Jak zwykle wysoki poziom pisarstwa Samozwaniec, ale to nie jest już taka do końca czysta rozrywka sama w sobie. To taka bardziej słodko – gorzka historia.

Słodka, bo Samozwaniec zachwyca humorem, złośliwym, ale szczerym, ponadto jak zwykle to doskonała obserwatorka relacji międzyludzkich. Do tego jej opowieść, a w zasadzie to jak jest opisana, jest na tyle uniwersalna, że równie dobrze mogłaby się tyczyć współczesnych czasów i nie straciłaby ani trochę z aktualności.

Gorzka, bo tematy poruszane takie są – samotność, nieudane związki, porażki małżeńskie, osamotnione dziecko, żyjące ze świadomością tego, że jest zbędne, nikomu niepotrzebne, nie mające swojego miejsca na ziemi.

Całość skłania do refleksji, ale pomimo to napisana jest lekko i nie popada jednak ani w melodramatyzm, ani w moralizatorstwo. Bystre oko ma Samozwaniec, a do tego talent do opisywania wszystkiego tak trafnie, dosadnie i w punkt. A że się przy tym trochę powyzłośliwia – jak na rasową satyryczkę przystało –...

A co zrobić, gdy rozwód okaże się większym błędem niż małżeństwo? Odpowiedź znajdą Państwo w tej książce.

niunia77 | 2011-01-27
Przeczytana: 2011 rok

Lekka może wydawać się śmieszna choć mnie przeraziła... Samozwaniec chyba nie zdawała sobie prawy, że po kilkunastu latach świat coraz bardziej zacznie przypominać Jej satyrę

Annairda | 2012-04-20
Przeczytana: kwiecień 2012

Trochę inne czasy , ale aktualne problemy rozwiedzionych dzieci...

mariola | 2016-10-03
bez_emocji | 2016-07-01