Słowo Kruka

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kruk". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Quoth The Crow
83-7298-583-9
kruk, zbrodnia, Edgar Allan Poe
Kasia

William Blessing, profesor literatury angielskiej Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore, jest pasjonatem twórczości Edgara Allana Poego i podobnie jak on zajmuje się pisaniem opowieści grozy. Ma, niestety, wielu wrogów, a jeden spośród nich wkrótce stanie się powiernikiem i bliskim współpracownikiem profesora oraz jego żony Amy. W sercu młodego Marquette'a jednak skrywa się nienawiść i pragnienia, które doprowadzą do okrutnej zbrodni.
Mocą kruka przywrócony do życia William Blessing musi zemścić się na swych oprawcach, by przywrócić zachwiany porządek i odkryć ostatnią tajemnicę Poego. I dopiero wtedy dane mu będzie zaznać błogiego zapomnienia. Czy wystarczy mu jednak czasu?
Słowo kruka to opowieść o wiecznej miłości, śmierci i zemście. Fascynujące połączenie mitologii kruka, znanej z filmów opartych na kultowym komiksie Jamesa O'Barra i najsłynniejszego spośród utworów Edgara Allana Poego.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2004

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/slowo-kruka.html

Yvonne | 2016-08-31
Morte | 2016-10-05

Jakiś tam wierszyk o krukach mi w pamięć zapadł.

xardas_123 | 2017-02-16
Przeczytana: 24 lutego 2017