Niesłyszący, głusi, głuchoniemi wyrównywanie szans

Wydawnictwo: WSiP
83-02-07396-2
Bogumiła

Książka jest próbą kompleksowego spojrzenia na problem głuchoty jako zjawiska społecznego, traktowanego podmiotowo. pierwszej autor przedstawił podstawowe pojęcia, omówił: zjawiska związane z dźwiękami, słuchem i mową, głuchotę jako zjawisko medyczne i społeczne, komunikację interpersonalną niesłyszących. W części drugiej zajął się problemami wyrównywania szans, m.in.: polityką społeczną, diagnozowaniem, uczeniem, edukacją niesłyszących, wczesną rehabilitacją, rehabilitacją zawodową i społeczną, pomocami technicznymi, a także ruchami społecznymi niesłyszących.wiedza, wykorzystująca współczesne światowe i polskie doświadczenia, powinna pomóc wszystkim tym, którzy podejmą trud służenia pomocą osobom niepełnosprawnym w rozwiązywaniu ich problemów i realizacji potrzeb, w wyrównywaniu ich szans m.in. rodzinie, nauczycielom i wychowawcom, lekarzom, księżom, doradcom zawodowym, służbom socjalnym.

Anna Czak | 2017-02-09

To Wspaniała Książka oKulturze i Języku Głuchych