Trzeba umieć sobie radzić. Elementarz zajęć domowych dla dzieci

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne
Man muss sich nur zu helfen wissen: kleine Haushaltfibel für Kinder
8320802806
poradnik
poradniki
Agnieszka

Czy wiesz, jak założyć kolekcję? Na przykład zbiór znaczków pocztowych? Czy w razie potrzeby potrafisz uprać i wyprasować bluzkę lub koszulę? Czy znasz podstawowe zasady zachowania higieny osobistej? Czy umiesz naprawić rower albo zrobić pacynki? Czy wiesz, jak urządzić takie przyjęcie, na którym wszyscy goście będą się wyśmienicie bawili? Czy dasz sobie radę z ugotowaniem obiadu? Bez niczyjej...

Czy wiesz, jak założyć kolekcję? Na przykład zbiór znaczków pocztowych?
Czy w razie potrzeby potrafisz uprać i wyprasować bluzkę lub koszulę?
Czy znasz podstawowe zasady zachowania higieny osobistej?
Czy umiesz naprawić rower albo zrobić pacynki?
Czy dasz sobie radę z ugotowaniem obiadu? Bez niczyjej pomocy?

To i owo prawdopodobnie już wiesz lub potrafisz, jednak w naszej książce znajdziesz niezawodnie jeszcze coś nowego, różne nowe, ciekawe pomysły. Mamy nadzieję, że z niektórych skorzystasz i że sprawi Ci to przyjemność. Czasem zdarza się zapewne również, że jakieś obowiązki domowe musisz wykonać zupełnie samodzielnie, bo dorośli są akurat nieobecni lub zajęci pilną pracą. Zajrzyj wówczas do skorowidza na końcu książki i posługując się nim, wyszukaj to, co Cię w danej chwili interesuje.

Grafika: Werner Klemke

źródło okładki: scan

chrispu | 2015-03-07
Na półkach: Różne, Przeczytane, Posiadam

To może być "ostatnia deska ratunku" dla dziecka w przypadku odcięcia od mediów elektronicznych i internetu. Lub fajna książka z gatunku "jak sobie poradzić w każdej sytuacji". Napisana jest przystępnym językiem (może trochę już archaicznym z uwagi na czas jej powstania). Zawiera sporo praktycznych porad (uwzględniających wiek dziecka) jak sobie dać radę w różnych życiowych problemach - naprawie sprzętu, gotowaniu, skaleczeniach, poparzeniach, organizacji imprezy dla kolegów czy nawet tak prostej sprawie jak sprzątaniu.
Książka nie ma jakiejś chronologii, można zacząć ją czytać od dowolnego interesującego nas rozdziału. Oprócz porad znajdziemy tu również sporo przepisów kulinarnych czy sposobów na własnoręcznie wykonane ozdoby czy upominki. I niektóre z nich, może już nieco "trącące myszką" mogą sprawić komuś wielką frajdę.
Książka dla dzieciaków dociekliwych, takich co to chcą się przekonać czy prąd naprawdę "kopie" i lubią doświadczenia.

Świetny poradnik dla dzieci, napisany przystępnym językiem, bez moralizatorstwa - aczkolwiek zawiera troszkę przestarzałe informacje (w końcu pierwsze wydanie było w połowie lat siedemdziesiątych...). Gdyby ktoś pokusił się o uaktualnienie realiów, zachowując jednocześnie podobny układ rozdziałów i podrozdziałów byłaby to wielce przydatna książeczka.

Kultowa, kultowa! Czyli moja ukochana książka z czasów dzieciństwa!!! :)

| 2011-08-21
Na półkach: W biblioteczce, Przeczytane
Przeczytana: 1993 rok

Aż się łezka w oku zakręciła... I ta instrukcja jak krok po kroku odrabiać lekcje :) Cudo

Gosia | 2010-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2010

Poszukuję pilnie tej książki dla moich dzieci.Pozdrawiam.

Melaczyta | 2016-05-17
Katarzyna Ceglarz | 2015-06-04