Życie i ewolucja biosfery

mjkuna

Podręcznik ekologii ogólnej

Lolek90 | 2014-04-26
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Nigdy nie przypuszczałam, że jakiś podręcznik tak mi się spodoba, że będę chciała coś pozytywnego o nim napisać, a nawet zachęcić innych do dobrowolnego przeczytania go. Jednak w przypadku pozycji napisanej przez Januarego Weinera, „Życie i ewolucja biosfery”, zrobię wyjątek. Miałam z niej przeczytać tylko jeden rozdział, jednak tak mnie zaciekawił, że dobrowolnie przeczytałam go całego. Podręcznik raczej jasno napisany. Duża jest tutaj zasługa tłumacza, który dobrał odpowiednie słowa do odpowiednich działów, z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu. Ja, jako kompletny laik z dziedziny ekologii(mam nadzieję, że tego nigdy nie przeczyta ani moja pani od przyrody, ani żaden z nauczycieli biologii, bo chyba cofnęli by mi oceny) doskonale zrozumiałam większość zjawisk wiążących się z tą dziedziną nauki. Tekst został jasno i precyzyjnie napisany. Z jednej strony został użyty typowo naukowy język, z drugiej jednak opisy są tak skonstruowane, aby każdy zrozumiał o co w nich...

Katarzyna | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Rewelacyjny podręcznik. Lekkim i przystępnym językiem tłumaczy naukowe zagadnienia ekologiczne. Polecam wszystkim, którzy zaczynają studiować lub zajmować się ochroną środowiska.

Jarosław Dąbrowski | 2014-11-03

Świetna książka do ekologii ogólnej

Anna Es | 2015-08-26
BezgłowyJeździec | 2015-06-26