Pamiętnik Lottie

Tłumaczenie: Ewa Rajewska
The Lottie Project
Pamiętnik, Lottie
Lena

Barwna historia przebojowej Charlie i jej drugiego wcielenia - Lottie ,opiekunki do dzieci z odległej epoki, została opowiedzinana przez Jacqueline Wilson dowcipnie, lekko i z wielkim wyczuciem.

Gustawsonek | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała opowieść Charlie, która ma napisać referat o czasach wiktoriańskich. Charlie ma moim zdaniem znakomity pomysł napisać pamiętnik nastoletniej bony do dzieci, Lottie. Też bardzo spodobał mi się pomysł autorki: między rozdziałami są tez rozdziały pamiętnika Lottie o tej samej nazwie. Co też Jacqueline Wilson często robi w książkach, osobę której wcześniej sie nienawidziło potem stała się najlepszym przyjacielem [w tym przypadku był to Jamie]. Polecam serdecznie.

Airi | 2014-05-27
Na półkach: 2012, Przeczytane

Fragmenty na przemian o Charlie oraz Lottie były zdecydowanie świetnym pomysłem. Możemy dowiedzieć się czegoś o Wiktorianach. Podsumowując: bawi - ucząc.

Wiktoria | 2013-01-30
Przeczytana: 2011 rok

Fajna, opowiadająca o przygodach na przemian Lottie i Charlie. Lottie - jedenastoletnia dziewczyna należała do Wiktorianów, została boną, opiekunką do dzieci. Praca ta jest bardzo ciężka, a na drodze stoją różne przeszkody. Charlie - również jedenastolatka jest z kolei współczesną dziewczyną chodzącą do szkoły. Kiedy w szkole na lekcjach była mowa o Wiktorianach, Charlie zaczęła pisać pamiętnik, który potem dała jako referat. Ku zdumieniu dziewczyny, jej zwyczajny, staroświecki pamiętnik wygrał.
Książka bardzo ciekawa, pełno w niej przygód dobrych i złych. Jest też niespodziewany ciąg zdarzeń.
Polecam każdemu, kto lubi książki, które są "inne"

Fajna książka dla dziewczynek w wieku 12-13 lat poruszająca jednak bardzo poważne tematy jak rozwód czy bezrobocie.

| 2012-05-02
Przeczytana: 02 maja 2012

Świetna książka. Opowiadająca o życiu wielu rodzin.;*

Ichidia | 2016-07-26

Dostałam "Pamiętnik Lottie" dosyć dawno temu na święta i pamiętam, że byłam zachwycona. Naprawdę dobra książka dla dziewcząt, a przyjemne obrazki znacznie uprzyjemniają czytanie. J. Wilson tworzy niezapomniane książki dla nastolatek i trochę młodszych dzieci. Jej dzieła nigdy mnie nie zawodziły.

Emmi | 2014-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Książka fajna i napisana bardzo prostym językiem. Zawiera akcję, jak i również rozśmiesza. Polecam, osobom w każdym wieku!

Książkoholiczka | 2011-10-08

Książka jest swietna. Polecam każdemu!

Alexxx | 2013-02-16
Przeczytana: 2012 rok

Świetne :)

magda | 2013-09-26
Przeczytana: 24 lipca 2013

książka opisuje życie jakby dwóch osób