Czysta Krew i Filozofia

Tłumaczenie: Katarzyna Schmidt
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Editio". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
True blood and philosophy : we wanna think bad things with you
wampir, krew, serial, czysta krew
Sara

Musisz zrozumieć, że od setek, tysięcy lat my, wampiry, uważamy się za lepszych, innych od ludzi. Nasz stosunek do ludzi jest podobny do tego, jaki ludzie mają - dajmy na to - do krów. Są jadalni jak krowy, ale także milutcy. Coś na ząb? Może masz ochotę na soczystą i krwawą historię? Pociągają Cię mroczne, zmysłowe i szokujące opowieści o wampirach? Jeśli serial Czysta krew jedynie zaostrzył...

Coś na ząb? Może masz ochotę na soczystą i krwawą historię? Pociągają Cię mroczne, zmysłowe i szokujące opowieści o wampirach? Jeśli serial Czysta krew jedynie zaostrzył Twój apetyt i zmysły, jeżeli fascynuje Cię metafizyka i dwuznaczność moralna tego pełnego grozy świata albo Twoim narkotykiem są wypełniające ekran niegrzeczny seks, niebezpieczna miłość i nieznośne pożądanie - mamy dla Ciebie prawdziwie niebiańską przekąskę (żadnych syntetycznych substytutów!).

Poddanie się urokowi tej książki nie będzie Cię kosztowało ani kropli krwi, jednak po zakończeniu lektury Twoje postrzeganie rzeczywistości może ulec radykalnej zmianie. Na Twoją odpowiedzialność wręczamy Ci klucz do tajemnic świata wampirów. Jeśli jesteś w stanie oprzeć się ich urokom - zapraszamy na nocny spacer, oświetlany mroczną stroną księżyca. Ci, którzy z własnej woli przekraczacie tę granicę, porzućcie wszelką nadzieję!

Larysa | 2012-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2012

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Od razu mówię, że nie jestem fanką serialu - a wręcz przeciwnie, w ogóle mi się on nie podoba i nie rozumiem jego fenomenu; a serię o Sookie Stackhouse jeszcze nie przeczytałam, dlatego postanowiłam najpierw wgłębić się w filozoficzną scenerię tejże atmosfery zanim straciłabym swój cenny czas i pieniądze na książkę, która w ogóle by mnie nie zachwyciła.

"Czysta krew i filozofia" trochę mnie zaskoczyła, ponieważ w większości jest streszczeniem głównego motywu serialu jak i całej serii. Nie żeby mnie to specjalnie zraziło, wręcz przeciwnie - z chęcią wgłębiałam się w dalsze rozdziały. Niestety książkę mogę podzielić - pół mnie zaciekawiło, a następne pół odepchnęło.

Cała powieść jest podzielona na pięć części, gdzie w każdej z osobna znajduje się po kilka rozdziałów. I tak oto zabawnie mamy podane nazwy typu: "Wyjście z trumny a wyjście z szafy." czy "Czy Bóg nienawidzi kłów?". Ze śmiechem i przymrużeniem oka trzeba traktować owe...

Wilddancer | 2011-02-12
Na półkach: WTF?!, Przeczytane, 2011
Przeczytana: styczeń 2011

Okropne banały pod przykrywką filozoficznych rozważań. Wymęczyło mnie to strasznie.

Youstyna | 2011-09-29
Przeczytana: 2011 rok

Spodziewałam sie czegoś konkretnego, sama nie wiem czego,ale czegoś.
Książka zawiera wiele spojlerów,ale w zasadzie nie wnosi niczego nowego. Nie polecam, nawet fanom Czystej Krwi.

nuna21 | 2013-12-17

Nic specjalnego. Męcząca lektura, tłumaczące filozofię w sposób łopatologiczny, pełno powtórzeń, brak spójności.

Monika | 2014-01-29

Przeczytałam z czystej ciekawości Nie nastawiałam się na nic szałowego, i to chyba dobre podejście. Sama formuła dosyć prosta, nie można rzec że zła ale nie jest to fenomen na miarę ostatnich lat Z delikatnym przymrużeniem oka można w przyjemny sposób przeczytać kilka ciekawych historyjek.

Agatha | 2012-07-12
Przeczytana: 2012 rok

O dziwo zwykły człowiek to zrozumie...

Marta | 2016-11-24
Klaudiagata | 2016-04-11