Ale to nie wszystko

And Thereby Hands a Tale
978-83-7510-579-7
opowiadania, Archer
Ag2S

Opowiadania o miłości, samotności, zdobywaniu fortuny, nie zawsze kryształowych interesach i zmienności ludzkich losów Najnowszy zbiór opowiadań Jeffreya Archera Ale to nie wszystko to prawdziwy róg obfitości. Historie te - częściowo oparte na prawdziwych wydarzeniach, częściowo będące wytworem wyobraźni autora - mówią o miłości, samotności, zdobywaniu fortuny, nie zawsze kryształowych...

Historie te - częściowo oparte na prawdziwych wydarzeniach, częściowo będące wytworem wyobraźni autora - mówią o miłości, samotności, zdobywaniu fortuny, nie zawsze kryształowych interesach i zmienności ludzkich losów. Świetnie napisane, obfitujące w realia i zabarwione ciepłą ironią różnią się tematem, charakterem i miejscem akcji, ale łączy je jedno - zaskakujące, przewrotne zakończenie. W zbiorze Ale to nie wszystko czytelnik znajdzie charakterystyczne dla pisarstwa Archera wartką akcję, precyzyjną konstrukcję, przejrzysty styl oraz paradoksalną, celną pointę.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2010

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/books.h...»

gwiazdka | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Uwielbiam Archera, wiec moja opinia jest na pewno mało obiektywna. To, że podobała mi się jego kolejna książka nie wzbudza już we mnie żadnego zdziwienia. Co w niej jest takiego wyjątkowego? Przede wszystkim lubię styl narracji tego pana, taki swobodny, obdarzony lekkim dowcipem. Zapewnia rozrywkę i za każdym razem wywołuje uśmiech. Zaskakujące zwroty akcji niby w oczywistych codziennych sytuacjach zawsze każą podziwiać mi pomysłowość. „Ale to nie wszystko" jest zbiorem opowiadań, co ciekawe część z nich oparta jest na faktach autentycznych, ale gdyby nie gwiazdki wyróżniające wybrane tytuły nie zgadłabym które są prawdziwe, które zmyślone. Autorska pomysłowość dorównuje ciekawej rzeczywistości, a może życie jest równie pomysłowe jak wyobraźnia pisarza.

Monika | 2015-08-16
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Pan Archer sam sobie wysoko postawił poprzeczkę. Stąd moja tak "niska" ocena tej książki. Jednak polecam - jak wszystkie bez wyjątku książki tego wspaniałego Pisarza!

Ida | 2015-12-27
Przeczytana: grudzień 2015

Każde opowiadanie inne, ale w każdym można odnaleźć wątek sensacji lub zwyczajnie dobrego humoru i optymizmu.
Małżeństwo stulatków rozgrzewa serca, a starsza pani roztkliwia swoją kobiecą naturą :)
Opowiadanie "Przylepa", to coś dla panów, by nie ufali zbyt szybko płci pięknej. Zwłaszcza, jak mocno sie do nich ta płeć "przylepia" ;) Za to historia, w której młody pracownik, dostaje swoje pierwsze samodzielne zlecenie i swietnie daje z nim radę, napawa optymizmem, że i żółtodziób może wygrać z cwaniactwem i rasowym oszustem. Jednoczesnie spodoba się miłośnikom spraw kryminalnych. Nie ma co opowiadac, warto przeczytac.

Pazaak | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Do wszystkich czytających tą recenzję:
Przed czasami lubimyczytac.pl również prowadziłem listę książek przeczytanych. Właśnie do niej dotarłem, niestety nie rozpisywałem się po przeczytaniu każdej pozycji. Są to xsiążki, które przeczytałem między 11.2010, a 09.2011. Oprócz tytułu zamieszczałem ocenę Treści i Formy i, niestety tylko ją będę dodawał w tym zestawieniu. (trochę z racji tego, że pamięć zawodna i nie wiem czy byłbym w stanie się wartościowo o wszystkich pozycjach wypowiedzieć).
T: 7
F: 9

Rafał Niemczyk | 2010-12-29
Przeczytana: grudzień 2010

"Prosty, przejrzysty język, jakim Archer posługuje się, tworząc swoje opowieści, jest wielką zaletą wśród czytelników, traktujących książki jako formę rozrywki i odskoczni od rzeczywistości. Prawie całkowity brak opisów, metafor czy porównań sprawia, że opowiadania Archera czyta się szybko, łatwo przestawiając się na sprawny, oszczędny styl, jaki proponuje nam pisarz.

„Ale to nie wszystko” to połączenie „lżejszych” opowiadań Agathy Christie (powiedzmy tych z panną Marple w roli głównej) z zaskakującymi puentami, jakimi czarował widzów choćby Alfred Hitchcock w swoich krótkich serialach. Uważny czytelnik rzadko jednak poczuje się zbity z tropu – zakończenia opowiadań Archera są ciekawe, ale przewidywalne i raczej nie „wbijają w ziemię”. Nie ma w nich niesamowitego klimatu, znanego z dzieł swojego wielkiego szkockiego poprzednika sir Arthura Conan Doyle’a; nie ma chwil napięcia, jakie cechują opowiadania grozy mistrza krótkiej formy literatury popularnej – Stephena Kinga.
Jest za to...

MaryP | 2014-07-09

Jestem pewna, że fani powieści kryminalnych i sensacyjnych doskonale znają autora, którego zbiór opowiadań dziś przedstawię. Jeffry Archer, a właściwie baron Jeffry Archer Weston to pisarz wybitny, taki, który nawet w kilku stronicowych opowiadaniach przedstawi doskonale skonstruowane psychologicznie postacie oraz zastosuje zwroty akcji w najmniej spodziewanych momentach.

Wydany przez Dom Wydawniczy REBIS w 2010 roku zbiór opowiadań, to piętnaście historii rozgrywających się różnym miejscu i czasie. Ich bohaterami są w głównej mierze mężczyźni. Mężczyźni różnego wieku, osobowości, pochodzący z różnych klas społecznych. Ale to nie jest w tych historiach tak naprawdę ważne. To co istotne, to fakt, że każda z przedstawionych przez Archera historii smakuje czytelnikowi niczym deser, przygotowany przez najlepszego szefa kuchni. Deser niewielki i niesamowicie słodki, choć z nutką goryczy dodaną dla przełamania smaku.
Czytaj...

Marta Świć | 2014-03-15

Każde opowiadanie(a jest ich 12)to oddzielna historia. Niesamowite, tajemnicze, intrygujące.

Vmark | 2014-07-24

Fajne krótkie historie w sam raz na codzienne dojazdy do pracy. Autor celnie potrafi zagrać na nutach, które poruszają wyobraźnię, a fakt, że część historii napisało życie, zmusza do zastanowienia i spojrzenia na daną opowieść z nieco innej perspektywy.

rea | 2013-03-09
Przeczytana: marzec 2013

Lekka, przyjemna lektura w postaci krótkich opowiadań z mniej lub bardziej zaskakującym zakończeniem.

Szanita | 2011-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: lipiec 2011

Przyjemna lektura, przy której można odpocząć.
Prosty, ale obrazowy język.
Zgrabna kompozycja.

Do przeczytania zachęciło mnie to,
że większość opowiadań jest oparta na faktach autentycznych.
Niesamowite, że takie historie pisze samo życie...