Przygody detektywa Pozytywki

Cykl: Detektyw Pozytywka (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dignity

Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek „kryminalnych”, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki „kryminalne” dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Na końcu książki zamieszczone są rozwiązania zagadek.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

aga | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Mistrzostwo pana Kasdepki!
Pięknie napisana książka. Pierwszy kryminał mojej córki. Jakże ona były skupiona gdy czytałam kolejne zagadki. Jak bardzo chciała je sama rozwiązać. Ja sama też byłam skupiona i też bawiłam się w detektywa.
Polecam dla troszkę starszych dzieci. Zabawa jest przednia.
Polecamy.

Dunya | 2016-07-10
Przeczytana: 14 października 2009

Jak ja głęboko kocham tę książkę! To radość mojego wczesnego dzieciństwa :)

Michasia | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Ta książka bardzo mi się podobała. Jest tam mnóstwo przygód i zagadek. Zastanawiałam się nad rozwiązaniem i w niektórych udawało mi się rozwikłać te tajemnice. Tylko trzeba uważnie czytać albo słuchać.

Aniaxxp | 2014-05-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Robiąc porządki w pokoju natknęłam się na nią, jak i na inne książki z tej serii. Niby już dawno przekroczyłam docelową grupę wiekową lecz i tak postanowiłam przeczytać. Książka bardzo sympatyczna i w sam raz dla młodych osób rozpoczynających przygodę z czytaniem. :D

Mary14 | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2007

Dobra na dziecinne wakacje.

Ervisha | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Na książeczki z tej serii natknęłam się przez przypadek, kiedy sprzątałam na strychu. Jak się okazało dodawali je jako gratis do płatków śniadaniowych. Mimo iż dawno przekroczyłam docelową grupę wiekową, postanowiłam je przeczytać i nie żałuję. Całość lekka, przyjemna i zabawna. Dzieciaki na pewno będą zadowolone ;)

patronat | 2016-06-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2005 rok

Świetna część. Chyba moja ulubiona spośród wszystkich. Dodatkowo w tym wydaniu czas i czytanie umilają świetne ilustracje. Dla każdego dzieciaka (lecz oczywiście nie tylko!) będzie to zatem mile spędzony czas. :)

było jako dodatek w płatkach xD

Mia | 2015-10-17
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane