Polowanie

Tłumaczenie: Grażyna Jagielska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja sensacji Crime & Story [Amber]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Runner
uciekinier, pogoń, esesman
dignity

Christopher Reich swoją pierwszą powieść napisał w wieku 37 lat. Debiutanckie "Konto numerowane" błyskawicznie znalazło się na czele światowych list bestsellerów. Kolejne książki, "Polowanie", "Pierwszy miliard", "Bankier diabła" i "Klub patriotów", potwierdziły talent pisarski i ugruntowały jego pozycję wśród klasyków gatunku. Reich w swoich powieściach w mistrzowski sposób utrzymuje czytelnika w napięciu, szokuje suspensem i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

"Polowanie". Niemcy, rok 1945. Z obozu dla jeńców wojennych ucieka esesman, były sprinter olimpijski. Amerykanie organizują pościg. Akcją kieruje młody adwokat Devlin Judge. Ma własne powody, by schwytać hitlerowskiego zbrodniarza. Stopniowo jednak uświadamia sobie, że ścigany nie ucieka, lecz spełnia misję, której cel pozostanie tajemnicą.

[Amber, 2000]

Dorian_LC | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

6,5

Przemek0860 | 2015-11-08
Przeczytana: listopad 2015

Pokończyłem. Nie wiem dlaczego tak długo mi to zajęło, ale udało się. Jedna nie dokończona rzecz mniej. Książka ciekawa ale zbyt standardowa. Chyba muszę zmienić gatunek. Nie interesowało mnie zakończenie bo wiedziałem czego się spodziewać. Musze odpocząć od sensacji.

rw26 | 2017-03-01
Przeczytana: 2010 rok