Od dobrego do wielkiego

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse

Czy istnieje organizacyjny kod DNA czyniący firmę gatunkiem wyższym od konkurentów? I, co ważniejsze, czy da się takim DNA „zarazić” firmę przeciętną i zmienić ją w nadzwyczajną? James C. Collins, wraz ze swoim zespołem badaczy, wydestylował taki kod DNA. Kod, który jest syntezą wieloletnich badań setek firm. W tej książce Collins opisuje metodę wszczepiania obumierającej organizacji...

I, co ważniejsze, czy da się takim DNA „zarazić” firmę przeciętną i zmienić ją w nadzwyczajną? James C. Collins, wraz ze swoim zespołem badaczy, wydestylował taki kod DNA. Kod, który jest syntezą wieloletnich badań setek firm. W tej książce Collins opisuje metodę wszczepiania obumierającej organizacji przywódczych i przedsiębiorczych genów zwycięstwa. Znajdziesz tu zaskakujące, lecz przejrzyste konkluzje, poparte badaniami empirycznymi.
W Od dobrego do wielkiego autor omawia 11 przypadków firm, które dokonały przeskoku organizacyjnego: pokonały rynkową grawitację i stały się potężne. Są wśród nich między innymi: Merck, Intel, Coca-Cola i General Electric. Oprócz tego Collins opisuje szereg firm, którym brak zwycięskiego DNA skutecznie odciął drogę do prosperity. Magazyn „Fast Company” nazwał tę książkę biznesową ideą roku. Gorąco poleca ją także profesor Krzysztof Obłój z Uniwersytetu Warszawskiego. To raport z pierwszej ręki, dla przedsiębiorców i menedżerów, i dla każdego innego, kto ma bezpośredni wpływ na losy swojej firmy.

| 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

Po pewnym czasie zaciera się granica i nie do końca wiadomo, czy zasady opisane w tej książce dotyczą tylko wielkich przedsiębiorstw, czy są uniwersalne i równie dobrze możemy zastosować je w codziennym życiu. Myślę, że dzięki temu książka jest jeszcze bardziej ciekawa i wciągająca.

kuba | 2012-10-21
Przeczytana: lipiec 2011

Wspaniała książka dla budujących biznes. I to zarówno z perspektywy zbioru przydatnych anegdot / badań biznesowych, jak i z perspektywy poradnika, do którego wraca się, kiedy pojawia się problem.
Absolutnie bardzo, bardzo dobra książka

Piotr | 2015-05-30
Przeczytana: 2010 rok

Daje do myślenia ! Pierwsze wydanie w ciekawej szacie graficznej.

kamil | 2013-12-26

Super książka, daje gotowy model i narzedzia co trzeba zrobic zeby przeksztalcic lub zbudowac od poczatku Wirlka firme.

Michał Bagiński | 2016-01-31
Na półkach: BIZNES, Przeczytane

Warto pamiętać, iż dobre jest wrogiem wielkiego - nie warto zatem przy nim pozostawać.

lbadura | 2012-07-11
Przeczytana: 15 marca 2011

Jedna z najlepszych ksiazek o biznesie.

Blanka | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015