Oddział partyzancki "Spaleni"

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
piotrex

Od autora: Podejmując pracę nad tą książką zdawałem sobie sprawę z towarzyszącego temu przedsięwzięciu ryzyka. Ryzyka związanego z tym, że po pierwsze - nie byłem żołnierzem oddziału partyzanckiego „Spaleni", po drugie - dysponowałem bardzo skromnym zasobem dokumentów pochodzących z 1944 roku, dotyczących tego oddziału i jego działalności, po trzecie - zabierałem się do pisania o wydarzeniach,...

Od autora:
Podejmując pracę nad tą książką zdawałem sobie sprawę z towarzyszącego temu przedsięwzięciu ryzyka. Ryzyka związanego z tym, że po pierwsze - nie byłem żołnierzem oddziału partyzanckiego „Spaleni", po drugie - dysponowałem bardzo skromnym zasobem dokumentów pochodzących z 1944 roku, dotyczących tego oddziału i jego działalności, po trzecie - zabierałem się do pisania o wydarzeniach, które miały miejsce przed czterdziestu prawie laty. Okoliczności te określały metodę postępowania - oparcie się na relacjach uczestników i świadków opisywanych wydarzeń.

Zbigv | 2014-11-28

Historia działalności partyzanckiej na terenie powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie). Dla miłośników lokalnej historii dokument obowiązkowy.

thc313 | 2011-04-11
Przeczytana: 2011 rok